Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben az esetben mi a megoldás...

Ebben az esetben mi a megoldás? Illetve tehet-e ilyet a szomszéd?

Figyelt kérdés

Adott egy kővel szórt földút, ami elképesztően meredek. Középen vízmosás, illetve óriási lyukak az úton. Mi az út tetején lakunk, 2 eléggé alacsony autónk van. Az úton lehet normálisan közlekedni, de csak lassan és úgy, ha az út szélére, sőt, már a füves részre kihúzódunk jobbra.


A bizonyos füves rész a szomszéd kerítésétől 2 méterre van kb. A szomszéd a saját kerítése elé, oda ahol az autók próbálnak biztonságosan lejutni a dombról, 30 centinként óriási köveket pakolt. Ma sokadjára álltunk meg elpakolni azokat, hogy le tudjunk menni anélkül, hogy leverődne az autó alja. Mások is el szokták pakolni. Miközben tettem félre a köveket, kijött üvöltve az asszony, hogy az ő portáján nem fogják az autók letaposni a füvet, stb. (Pedig a saját telke a kerítéséig tart.) Voltam a jegyzőnél, ő azt mondta beszél a hölggyel. Ha ennek ellenére marad a helyzet, lehet valamit tenni? Illetve egyáltalán tehet-e ilyet a szomszéd?



2012. jún. 5. 15:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
76%
Nos ha az valóban nem az ő telke (attól, hogy nincs a ckerítés mögött még lehet az övé) akkor én a következőt ajánlom: ne odébb pakold a köveket, hanem be a csokiba, aztán vidd el valahova és szórd el. Egyszer csak elfogy.
2012. jún. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
58%

Ne hallgass a sok idiótára mert a végén még téged büntetnek meg!


A lényeg hogy kemény pénzbüntetéssel vagy sulyosabbal is szankcionálható amit tesz.

- Vagy bejelentitek mint "szemetelést"(vagy ha betondarabok akkor akár illegális építkezési hulladéklerakás vagy mi a hivatalos neve) és akkor addig kap folyamatosan büntetéseket amíg van pénze rá és meg nem unja...

- Ha elmentek az út karbantartójához és kértek hivatalos papírt arról hogy csak ott kikerülve tudtok közlekedni és a terület valóban közterület akkor veszélyeztetés(vagy más) jogcímen nagyon komoly büntetést kaphat, akár felfüggesztett börtönt is ha nem hagyja abba a kövek kirakását(hisz így életeket veszélyeztet)!


A lényeg hogy akár a köztereseknek is jelenthetitek a dolgot de legjobb lenne a konkrét tényállást(kihez tartozik a terület, hova és mit rak ki stb) tisztázni mert tényleg nem mindegy hogy kihez mentek és mivel...

2012. jún. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Na, időközben történtek dolgok.


A jegyző kint járt az utcában, beszélt a szomszéddal, tisztáztuk ismét, hogy az nem az ő területe. A jegyző megkérte, hogy ne tegyen ki köveket, mert nem csak a mi autónkat, hanem minden egyéb más autót is veszélyeztet (többek közt a falu kisbuszát). Az eredmény: a jegyző távozása után ismét kövek díszelegnek az út mentén, de már több.


Nem tudom egyelőre mi lesz, majd ismét megyek a hivatalba emiatt. Én nem akartam eddig, hogy ebből neki büntetés legyen, vagy ilyesmi, mert 2 kicsi gyereke van, és se a férje, se ő életükben nem dolgoztak.


Köszönöm a válaszaitokat! :)

2012. jún. 6. 15:07
 14/15 anonim ***** válasza:
Mondom, hogy szórd el a fenébe a köveket.
2012. jún. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Mondom, autókra veszélyesség elég komoly!


Bár ha meg nincs pénze, talán meg lehet ijeszteni ezzel és akkor abbahagyja!

mert azért az sem lehet hogy egyik éjszaka valaki siet és egy tengelytörése lesz!

na azt már meg fogják a csajjal fizettetni és addig jó neki is amíg nem kap egy konkrét kártérítési pert a nyakába...

2012. jún. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!