Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Régen hogy nem volt baj a...

Régen hogy nem volt baj a rabszolgatartás?

Figyelt kérdés

Annyi évig teljesen termélszetes volt ez a dfolog. Aztán jöttek hogy ez embertelen, meg emberi jogok...

Hogy jön egyszer csak egy ilyen, hogy "na jó, ebből elég, nem lehet rabszolgát tartani?"

És manapság is van olyan dolog amit természetesnek tartunk, de lehet, hogy majd 40 év múlva azt fogják mondani, hogy milyen embertelen dolog volt?



2012. jún. 4. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Fejlődés, barátom, fejlődés!

Az ősembernek az is tök jó volt, hogy túrta az orrát meg megzabálta a saját taknyát - aztán jött valaki, aki azt mondta, hogy ez nem szép, civilizálatlan.

A rabszolgatartás persze külön kérdés, ráadásul nem is túl egyszerű a probléma.

Manapság ha szétnézel, egyre ritkábban lát az ember lakájt vagy cselédet. Nem könnyű meló, de hát ezeket a munkákat is el kellett valakinek végezni. Jó az, hogy ezek a munkák úgymond "kihalnak"? Szerintem baj, hogy egyre kevesebben végeznek ilyen munkát - a társadalomban mindenki egyenlőnek születik, de mint tudjuk, az emberek egyáltalán nem ugyanannyit érnek. A klasszikus rabszolgatartással az volt a baj, hogy tömegeket tett a társadalom aljára - persze voltak jól tartott rabszolgák is, de azért a többség igen keserű sorsot élt. Aztán jöttek a rabszolgafelkelések és bebizonyosodott, hogy a rabszolgák között is akadnak értékes emberek, sőt, zsenik és jó vezetők is vannak köztük.

Konklúzió: A rabszolgartás azért nem jó, mert sok géniuszt elnyom és ellehetetlenít. Persze a jó oldala meg az volt, hogy a tudatlan, söpredék réteget a társadalom alján "tartotta" és az nem lázadhatott, mert a döntéseket nem ők hozták sorsuk felett.

A mai rendszer sem tökéletes, még mindig sok az elnyomott, de azért akiben tényleg ott motoszkál a tehetség, az ki tud törni.

2012. jún. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Francia forradalom. A forradalmároknak pedig elég álszent húzás lett volna, ha nem követelik a rabszolgák feloldását is. Úgyhogy veheted ezt egy mellékhatásnak is. Mellesleg ez nem egy azonnali esemény, hosszú idő alatt oldódott fel. Martin Luther King a huszadik században még mindig a feketék kizsákmányolása ellen szónokolt, mert bizony még valahol még mindig élt ez a rabszolgatartás. Végül az ENSZ csak 1949-ben fogadta el az emberkereskedelmet és egy másik személy kizsákmányolását tiltó megállapodást.


Úgyhogy hozzávetőlegesen 250 év. Ami nem rövid idő.

2012. jún. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Te meg csak csücsülj otthon és balhézz gyakorikérdéseken, sokkal jobb vagy :)
2012. jún. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Pietrosol ***** válasza:
59%

Szia!


Ez a jelenlegi is rabszolgatartó társadalom,csak most a tudatot tartják béklyó alatt!

2012. jún. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

40 év múlva bármi lehet. Lehet, hogy visszanéznek, és nem fogják elhinni hogy az emberek 1%-a tartotta elnyomás alatt a 99%ot úgy, hogy minimális hatalmat adott a 20%nak.


Vagy hogy az emberi értelmet arra pazarolták, hogy pénzzel spekuláljon, manipulálja az egyszerű emberek elméjét, és felesleges dolgokat reklámozzon.


Az is lehet hogy nem fogják érteni, hogy ha azt állítottuk, hogy szeretjük az állatokat, akkor miért tartottunk ketrecben olyan sokat csak azért, hogy utána megöljük és megegyük őket.

2012. jún. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!