Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hová utalja a nyugdíjfolyósító...

Hová utalja a nyugdíjfolyósító a nyugdíjat annak, akinek a soltvadkerti takarékszövetkezetben volt számlája?

Figyelt kérdés
Nyilván csinál új számlát másik banknál, de addig? Mert gondolom a magyar bürokráciát ismerve, ez nem két perc lesz.
2012. jún. 4. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A soltvadkerti tksz számlára - mivel az van a rendszerében rögzítve, amelyet a bank köteles visszafordítani, ezt követően a nyugdíjfolyósító megkísérli a nyugdíjat az ismert címre megküldeni, ha ott sem találnak jogosult átvevőt, akkor a nyugdíj folyósítását felfüggeszti.

Te már most jelezheted a folyósító felé a számlaszámváltozást, ha ezt személyesen teszed meg, akkor ott nyomban át is vezetik.

2012. jún. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Új számlát nyitni másik banknál, kb. fél óra. Ennek a számlaszámnak a bejeletése a nyugdíjfolyósítónál személyesen kb. ugyanennyi.
2012. jún. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nem sok idő új számlát nyitni, csak nem gondolom, hogy ez azonnal kézenfekvő is lesz a ny.folyósítónak, így értettem.

Köszi mindenkinek!

2012. jún. 4. 11:24
 4/9 anonim ***** válasza:

"Ennek a számlaszámnak a bejeletése a nyugdíjfolyósítónál személyesen kb. ugyanennyi."


Azért ez nem ilyen egyszerű!

Nem mindenki lakik a nyugdíjfolyósító valamely kirendeltségének a közelében!

Tavaly bankot váltottam, majd' egy hónap kellett hozzá!

2012. jún. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Nem mindenki lakik a nyugdíjfolyósító valamely kirendeltségének a közelében!

Tavaly bankot váltottam, majd' egy hónap kellett hozzá!"


Egy hónap alatt még gyalog is odaértél volna, meg haza :)

2012. jún. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Utolsó! Ebben tejesen igazad van. De ha valakinek fontos, hogy minél gyorsabban történjen a dolog, akkor megoldható. És attól is függ, hogy az illető mikor megy intézni az ügyet, mert ha a nyugdíjfolyósító már elindította az utalást, akkor nincs mit csinálni, meg kell várni, amíg "körbeér". De személyesen viszonylag gyoras lehet intézni.
2012. jún. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kb arra gondoltam én is, amire a négyes utalt. Mindegy, telefonon is megkeressük őket, még egyszer mindenkinek köszi.
2012. jún. 4. 12:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Telefonon semmire nem mész. Nem utalhat másik számlára a nyufig, csak arra, amit az ügyfél hivatalosan lejelentett.

Tehát a feladatod az új számla nyitása után az, hogy ezt a számot megfelelő módon (írásban, személyesen) lejelented a Nyufignak. Most már a június valószínűleg "necces lesz", mert ez a hónap már tuti elő van készítve utalásra, de ha mégsem, akkor akár már az újra is utalhatnak.

2012. jún. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Milyen bürokráciáról beszélsz? Ez csak egy számlaszám módosítás, nem több. Annyi, hogy nem tudod telefonon elintézni, mint én anno a munkáltatómnál 2 perc alatt, hanem személyesen oda kell menni! Bejelentőlapot kitölteni, aláírni. Most nehogy már azt a 2-3 órát sajnáld az életedből. Akkor kellett volna gondolkodni, amikor a pénzed rábízod egy jelentéktelen helyi pénzügyi vállalkozásra, főleg válság idején! Még a nevük is megtévesztő, ezek a mai takarékszövetkezetek már nem azok amik a termelőszövetkezetek idején voltak!
2012. jún. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!