Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 3-an vagyunk örököse 2 kertes...

3-an vagyunk örököse 2 kertes háznak és egy ház nélküli teleknek. Mi történik akkor ha az egyik örökös az államra hagyja a részét? Minket ki fizet az állam? Vagy hogyan megy ez?

Figyelt kérdés

Övé a 1/2 rész mindenből és a haszonélvezet, ha ő meghalna, utána az ő része is ránk szállna, de ő azt mondja utál minket, idézem: "Nem akarom, hogy még egy ingyen élő éljen itt, így inkább az államra hagyok mindent".

Most tekintsünk el attól, hogy nem meri megtenni vagy csak fenyeget. Igen ez is benne van a pakliban. De engem most az érdekel, hogy mi történik akkor, ha ne adj Isten meghal és végrendelete szerint valóban az államra száll a része? Akkor megveszi az állam a mi részünket vagy eladásra kínálja és ha megveszi valaki azon fogunk osztozni? Vagy hogy van ez?


2012. jún. 2. 09:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha ilyen rossz a kapcsolat köztetek, valószínűleg megteszi amiről beszél. A lehetőséged az, hogy napi forgalmi áron megveszed a másik részt.
2012. jún. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem fogja eladni. Neki elsősorban nem az a célja, hogy minket kidobjon, hanem hogy a párjaink ne legyenek ingyenélők. Ő attól fél, hogy párom vagy testvérem párja, majd ahogy ő mondja "csupasz p*csáva, beül a házamba, a jóba". Ezt akarja elkerülni úgy, hogy kvázi minket is kidob.

Nagyon félek, sok még dédnagyim korában épült az egyik ház, a másikat anyukámnak építették, az üres telken anyukám és apukám épített volna nekünk házat, de sajnos anyum nagyon korán meghalt, apukám belebetegedett, alkoholista lett. Ez az utolsó "ajándék" anyukámtól, a családi házunk, nagyon félek, hogy elvesztem.

2012. jún. 2. 09:54
 3/8 A kérdező kommentje:

*-sok

* p*csával

Egy szó mint száz nem fogja eladni a részét, neki nem kell a pénz.

2012. jún. 2. 09:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs végrendelet akkor az ő része vagy rátok szállna vagy ha vannak vagy lesznek gyerekei akkor övéké lesz a tulajdon része. Én valahogy meg egyeznék vele hogy akkor mi legyen kapjon meg egy telket teljes egészében és csináljon vele amit jónak lát aztán ő meg lemond a másik 2 ről, vagy valami más megoldást kitaláltok.
2012. jún. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Vagy még előtte gyámság alá helyezitek, vagy majd közös erővel megtámadjátok a végrendeletet, mi szerint az ok, ami miatt kitagadott benneteket az örökségből, nem volt valós ok.

Vagy ahogy írta itt valaki, meg kell tőle venni, és utána már nem lesz beleszólása.

Vagy eltartási szerződést kötni vele, az ingatlanok fejében.


Minden bíróságon hetente egy nap a nyílt nap = olyankor ingyenes tanácsadás van. Kérdezzétek meg, hogy mivel lehetne ezt megakadályozni, ill. ha mégis bekövetkezik, akkor utólag mit tudtok majd tenni.

2012. jún. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen rokona vagy. Ha testvére vagy, akkor nem jár kötelesrész se és még csak ki se kell tagadnia érvényesen a végrendeletben. Ha az állam örököl, akkor valószínűleg megindítja a közös tulajdon megszüntetését, mint tulajdonostársaknak erre elővásárlási jogotok van.
2012. jún. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Neki már nem kell se pénz, se ingatlan, se telek. Ő már lassan 80 éves, férje meghalt, gyerekei már nem lesznek. Én mindenben segítettem neki amiben tudtam, de sajnos ő nem jó ember ismerő, hiába hangoztatja az ellenkezőjét. Azt gondolja, hogy az én párom is olyan lesz mint az ő férje, vagy anyukám férje, akik csak úgy beleültek a jóba. Megjegyzem ez így nem igaz, hisz apukám több millió forintot költött már a két házra, amit ő soha nem fog viszontlátni, hiszen tulajdona neki nincs benne és úgy néz ki ami nekünk lenn az is a drága állambácsira száll. (De jobban sajnálom aput, hisz ő felújította kompletten a nagyobbik házat, új festés járólap mind két szinten, kémény új, radiátorokat, ablakokat, tetőt cseréltetett, bútorozta, ez mind nem térül meg neki. A kisebbik házon amibe mellesleg a hölgy lakik, új fürdőszobát csináltatott, új WC, zuhanyzó, előteraszt és esőcsurgót újított, festett, vakolt.)
2012. jún. 2. 10:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem derült ki milyen rokoni viszonyban vagytok a hölggyel.

Ha jól veszem ki, akkor nagymamátok testvére lehet. Ez azért kellemetlen, mert olyankor nincs kötelesrész, így minden indok nélkül ténylegesen kizárhat titeket az öröklésből.

A végrendelet megtámadására csak nem beszámíthatóságra hivatkozva lenne lehetőség, vagy alaki hibára.


Ha tényleg komolyan gondolja, akkor apukád ráfordítását a házra megpróbálhatod valahogy kifizettetni vele, vagy arra hivatkozva tulajdoni hányadot kérni, de ha apukád nem tette meg, az utólag nehéz lesz.


Hogy az állam mit tesz a nyakába szakadt ingatlanokkal? Jó kérdés. Mivel a ti fél tulajdonotok megmarad, így elővásárlási jogotok van, aztán majd megegyeztek valahogy a vagyonkezelővel.


OFF:

"még egy ingyen élő éljen itt, így inkább az államra hagyok mindent".

Mert az állam ugye el tudja tartani önmagát. FACEPALM.

2012. jún. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!