Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Olyat lehet, hogy van egy...

Olyat lehet, hogy van egy 10000 nm-es földterületem, aminek 1%-a beépíthető, azt beépítjük és eladjuk a maradék földet?

Figyelt kérdés
Van egy 10000 nm-es terület, ami jó helyen van, de nekünk nem kellene az egész, mivel hétvégi háznak kellene, annyiból jó is, hogy 100nm-es építmény lehetne rajta, csak hogy utána eladhatjuk-e a maradék 9500 nm-ert? (egy kis kertet hagynánk) Milyen pluszkltségekkel járhatna ez, és egyáltalán kivitelezhető-e?
2012. máj. 22. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:

igen, csak a szerződében külön ki kell kötni + legalább egy kocsibejárót is hagyj meg a házig.


(remélem nem nanométerre gondoltál :D )

2012. máj. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szokták nm-el írni a n2-t


lehet

DE KELL TELEKALAKÍTÁS

2012. máj. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

négyzetméterre gondoltam! :)

Köszönöm mindenkinek, ez jár valami plusz költséggel?

2012. máj. 22. 21:28
 4/6 bumbi02 ***** válasza:

Menj el az önkormányzathoz, és elsősorban érdeklődd meg hogy meg lehet-e így osztani a telket (mert vannak minimális telekterületek, amiknek utána kell kérdezni, hogy az adott övezetben lehetséges-e ilyen arányban felosztani). Utána keress egy földmérőt, aki segít a dologban, majd a földhivatalnál beadjátok a kérelmet, akik átnézik, tovább küldik önkormányzatnak, akik visszaküldik földhivatalnak, és a földhivatal engedélyeztetheti a megosztást. (a szomszédok fellebbezhetnek, érdemes őket előre tájékoztatni, hogy ilyen célod van). Ha senki se fellebbez, akkor a földhivatal létrehozza a két új telket (amennyiben két új telket hoztál létre a telekfelosztással) külön helyrajzi számmal, így már két külön telekről van szó.


Innentől meg logikusan az egyiket beépíted magadnak, a másikat pedig eladod.

2012. máj. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 bumbi02 ***** válasza:

Ja és hogy menynivel jár, a földmérő kb 50-60 ezer forintért dolgozik ha jól tudom.


Ezen felül:

Telekalakítási engedélyezésre irányuló elsőfokú eljárás díja: 14.000.- Ft / érintett ingatlan


Szakhatósági állásfoglalás: 2.200.- Ft / eljárás


Ingatlan-nyilvántartási igazgatási szolgáltatási díj: 6.600.- Ft / érintett ingatlan

2012. máj. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

De pont az a baj, hogy 1% a beépíthetősége, ezért akarom úgy, hogy megépítem a nyaralót, plusz garázs, plusz tároló, és ez lehetne 100négyzetméter, és utána megosztani a telket, mert 1 ha egy nyaraló udvarának kicsit sok lenne.

Az ár és a panoráma miatt esne oda a választás.

2012. máj. 22. 21:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!