Hát azért nem pár emberről van szó.
Alapvetően elítélnek minden centrális, "felettes" hatalmat, köztük pl.az államhatalmat.
Magyarországon tudtommal nincsenek látványos akcióik, és nem hiszem hogy nagy létszámuk lenne: a szélsőbalos "bélyeg" a történelmi múlt miatt nem igazán vonzó sokak szemében. Pl. Nyugat- Európában vagy az USÁ-ban szerintem sokkal jelentősebb megmozdulásaik vannak.
Mert úgy gondolják, nincs szükségük korlátozó hatalmi struktúrákra. Szerintük az emberek állam nélkül is szervezetten tudnak élni, méghozzá úgy, hogy mindenki számára biztosított a szabadság.
"Amiért mások proletárdiktatúrát..."
Marx szerint a párizsi kommün (1871) proletárdiktatúra volt. A proletárdiktatúra egyeduralom, de nem személyé, vagy egy kis csoporté, hanem az egész munkásosztályé.
"Szerintük az emberek állam nélkül is szervezetten tudnak élni, méghozzá úgy, hogy mindenki számára biztosított a szabadság."
Ezzel vitába szállnék, nem hiszem hogy sok anarchista van ilyen naiv, aki azt hinné, hogy egy anarchiában mindenki szabad volna.
Az anarchisták abból indulnak ki, hogy az emberi természet alapvetően jó, és a különböző hatalmi intézmények teszik azt rosszá.
Hisznek a közvetlen demokráciában és a spontán önszerveződésben, tehát az anarchizmus alapvetően nem "káoszt" jelent az ő felfogásuk szerint.
"Pár ember mindig anarchiát akar. Páran meg alkotmányos monarchiát. Tökmindegy, úgysem számítanak. Demokrácia van, az számít, amit a legtöbben akarnak."
Ha te demokráciának hívod, ami itt van...
Ha a demokrácia fogalmából indulunk ki, akkor igen. Az kormányoz, akire a legtöbben szavaztak. Mi ez, ha nem demokrácia?
Az más kérdés, hogy a magyar szavazók annyira idióták, hogy ekkora hatalmat adtak egy párt kezébe.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!