Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vajon rám vonatkozik a mobil...

Vajon rám vonatkozik a mobil tartozással kapcsolatos 1 éves elévülés?

Figyelt kérdés
2006-ban voltam a vodafonnál ügyfél, sokat telefonáltam külföldre mivel a párom kint dolgozott, ezt a vodafone "ki is használta" és egyre nagyobb számlákat küldött ki, amik már-már irreálisak voltak, de ugye utána menni nem nagyon lehet a hívásoknak :( Egy ideig fizettem a számlákat de amikor már pofátlanul 300 ezer !!! forintos számlát küldtek, akkor leálltam. nincs az az ember akit ennyit eltelefonálna egymaga !!! Persze a tartozásomat átadták egy behajtó cégnek, akinek aztán a felét mégis kifizettem de többet nem tudtam. Ez után a behajtó cég tudomásom szerint visszaadta az ügyet a Vodafonnak, akik egyetlen egy sima levelet küldtek, amiben közlik, hogy ha a fennmaradó összeg felét befizetem egyösszegben, akkor a felét elengedik. Persze eszem ágában sem volt befizetni, hiszen nem tartottam reálisnak. nem is reagáltam rá semmit.(talán ez hiba volt ) ENNEK MÁR TÖBB MINT EGY ÉVE Most azonban ujabb levél jött a behajtó cégtől, hogy rendezzem a tartozásomat mert megvásárolták a vodafontól. Vajon rám vonatkozik az 1 éves elévülés ?
2009. jún. 22. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Nem akarlak bántani 2006-ban külföldi telefonálásokkal simán össze lehetett hozni akár 300000-es számlát is, szóval én valószínűnek tartom, hogy a követelés jogos. Ez az egy éves elévülés tudtommal nem egy éves, hanem több, tehát fizetned kéne. Elévült követelést nem venne meg követelés-kezelő cég.
2009. jún. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

persze hogy össze lehet hozni, mindent össze lehet hozni !! de én tudom hogy nem telefonáltam annyit ! :(

az egy év az létezik az elektromos hírközlési törvény szerint, csak kérdés erre is vonatkozik-e, hiszen a vodafone több mint egy évig nem jelzett..

a behajtó cégekről meg jobb nem beszálni..... Abszolút nem néznek utána hogy jogos-e a követelés... :(

2009. jún. 22. 14:00
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen olvasd el pontosan a szerződést! Az lehetséges, hogy abban 1 éves elévülési idő lett kikötve. Biztosan nem kaptál korábban semmiféle értesítést arról, hogy a követelését a vodafon engedményezte ennek a cégnek? Mert ha igen akkor az elévülés félbeszakadt és még időben vannak, ha tényleg csak most kaptál levelet egy éven túl akkor elméletben elévült a követelés. Bár ez is gyanús hogy már ennyi idő eltelt és nem pereltek még be:).

Tutira menni ügyvéd véleményével lehet.

2009. jún. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
semmiféle levelet nem kaptam kézhez. persze ez nem zárja ki hogy nem volt, csak esetleg a postán eltévedt. de könyvelt (ajánlott) küldeményt nem kaptam !!!
2009. jún. 22. 14:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!