Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem akarunk mi jogállamo...

Miért nem akarunk mi jogállamot? Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

1, Miért nem lehet bevezetni, hogy bizonyítási teher alá essen amit a rendőr állít, azaz legtöbb esetben szigorúan kamerafelvétel és nem pedig csak azért mert ő állítja? Ez egy borzalomas visszaélési lehetőség.


2, Miért nem lehet egy gyanúsítottnak élni legalább a formálisan biztosított jogaival? Ill. egy apró változtatás ami radikálisan javítana mindent: nem lehetne bevezetni, hogy vallomást csak úgy lehessen elkezdeni, ha ügyvéd jelen van? Kapásból lennének meglepetések azt hiszem.


3, Kázkutatást miért nem lehet kicsit jogállamibb módon végezni? Azaz szigorúan bírói engedélyhez kötve és szigorúan megkövetelve ügyvéd + 2 független tanú jelenlétét? Nem pedig, hogy betrappol 10 sokeszű, telefon a kézből kiütve, ha akar az illető valakit hívni, aztán utána már csak a csodára van bízva, éppen mit találnak. Meglátjátok, ezen a téren is nagy változások lennének.


Ezek csupán észszerű javaslatok, de mégse akarja a kutya se. Miért? Miért jó ez a rendőrállam?

(speciel most csak ez a 3 pont jut eszembe, de már ez is nagyban előre lendítené a jogállamiságot)


2009. jún. 20. 09:46
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Hát szerintem leginkább azért mert akkor még több büncselekmény történne , és egyébként a magyar rendőrség még igyis épp elég puha p..., és neked meg tanácsolom hogy a liberalitáson túlmutató eszméket is tarts szem elött
2009. jún. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

"puha"

Na nem kezdek bele storykba, mert akkor 20 oldal lesz, de sztem akkor neked soha nem volt dolgod velük.

Külföldi, enyhén szólva valódib demokráciához szokott ismerősöm amikor itt volt, az meg szó szerint majdnem összeverekedett a rendőrrel, mert az csak úgy megállította, hog yállítólag nem állt meg astop táblánál, és mondta az ismerősömn, oké, kéri a fényképet, ill. videofelvételt, ilyen nincs hog ycsak azért mert ő mondja ...

Aztánm ugye mivel a sokeszűek 3-an voltak, csak ők nyerhettek, de ezen meg úgy felhúzta magát szerencsétlen, hogy komolyan majdnem nekim,ent a rendőrnek. Hát hiába .. van aki a joghoz van szokva, nálunk ez meg amolyan balkáni szinten megy egyelőre.


A liberalizmust meg hiába szidod ... mit szertnél helyette ? Tudod az a baj, hogy ezt az emberek nem tudják értelmezni és az anarchiát értik alatta, ettől még természetesen egy egészsége sliberalizmus lenne a fő cél, nem pedig egy rendőrállam.


Mesélnék én, mesélnék, de aztán még egyrészt lecsuknak, másrészt órákig tartana, mindegy, de én nagyon fel vagyok háborodva azon ami itt megy. És nem egyszer voltam már áldozata ilyen visszaélésnek én sem (mármint ilyen stop-táblás cirkusz és társai elsősorban), ahogyan gondolom igen sokan, csak félnek erről beszélni.

2009. jún. 20. 10:04
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Én egyszer nem álltam meg a stop táblánál. Jött utánam a rendőr és villogott. Megálltam, mondta, hogy nem álltam meg. Én elismertem és teljesen normális hangon (nem pedig okoskodva, meg fennhangon) mondtam neki, hogy sajnos nem vagyok idevalósi és az útbaigazító táblát néztem és ezért nem figyeltem a stoptáblát. A rendőrbácsi azt mondta, máskor jobban figyeljek oda és jó utat kívánt.

Házkutatásom még nem volt, de nem hiszem, hogy csak úgy be lehetne trappolni. De ha mégis akkor magára vessen aki olyan ügybe keveredik, hogy házkutatás szükséges. (Egy Kurv@ ne sírjon ha dugják)

2009. jún. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Azzal egyetértek, hogy kamera kellene minden járőrkocsiba.
2009. jún. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Először is : jogállamban élünk !

Rendőri túlkapás pedig nem csak nálunk van.Ha nézed a híradásokat,láthatod,hogy Amerikában és Angliában is volt nem rég ilyen.Pedig ezekben az államokban a rendőrségnek presztizse van,Magyarországon pedig nincs.

A magyar rendőr nem mer határozottan intézkedni,mert ha egy randalírozót nem símogat,és nem kéri udvariasan,hogy szíveskedjék,ha akar,velem fáradni,már mindenfelől támadják.A TV székház felgyújtásakor,vagy a Kossuth-téren táborozók közül sem csukhattak le senkit,mert nekik jogaik vannak.A tisztességes embereknek a jogait ki védi meg ? Ha egy rendőr valóban vétkes,vonják felelősségre.Ha egy rendőr vét a szabályok ellen,jelentsék fel.De ha jogosan intézkedik,ne ő legyen a hibás.

Egyébként,meg ha a napokban történtekre gondolsz,már ezelőtt régen börtönbe kellett volna zárni a díszpintyet.

És még valami : Mindig feldühödök,hogy olyanok beszélnek rendőrállamról,akiknek fogalmuk sincs,hogy milyen egy rendőrállam.Nem sokan vagyunk már,akik éltek a Rákosi-korzsakban,de aki rendőrállamról beszél,keresse fel valamelyikünket,majd beszélünk neki arról,hogy milyen egy rendőrállam.Rákosi rendőrségéhez képest a mai legdurvább rendőr is földreszállt angyal.

2009. jún. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

10:13-as

el vagy te varázsolva !!

Tudod rám már úgy is fogtak pl stop táblát h megálltam de aztán közölték a pofámba röhögve h úgyse tudom bizonyítani és kész (gondolom a lovét várták)

Aztán házkutatás: nem kell semmibe keveredni, elegendő egy rosszakaród, ahog ynekem is volt, és igenis csak úgy be lehet trappolni, ha nem vetted volna észre, sok jogvédő szervezet pont ez ellen tiltakozik. Úgy képzeld el, hogy magyarországon még úgynevezett házkutatást utólagosan elrendelő határozattal is lehet házkutatni. Na erről ennyit. Innentől kezdve lehet bármit is bizonyítékként kezelni, amit "találnak" (meg amit akarnak találni) ?

Nagyon durva, persze h mindenhol vannak visszaélések, de ilyen mértékű azért egy jogállamban csak nálunk elképzelhető.

2009. jún. 20. 17:13
 7/10 A kérdező kommentje:

okés, tehát szted jogosan intézkedik, amikor

1, a pofámba röhög h úgysem tudok egymagam bizonyítani semmit 3 rendőrrel szemben?

2, vagy ha találok egy olyan bizonyítékot amit ott látok náluk először, pedig állítólagosan nálam találták, de ismét 10 rendőr állítja ezt?

Szted nem lenne indokolt ezt kicsit helyre tenni, szabályozni ??

És akkor ptóbálj meg ellenkezni, feljelenteni, tudod mi a vége? Hogy téged csuknak le, mert szerencsétlen közeget hamisan vádolod. Ilyen egyszerű, jól ki van ez találva.

2009. jún. 20. 17:16
 8/10 A kérdező kommentje:

És egy utolsó kérdés:

Szted van bármi alapja annak h a rendőrségnek presztizse legyen? Na ne vicceljünk, tudod azt nem lehet kikényszeríteni, az vagy van vagy nincs. Itt még jó darabig nem lesz, és ez nem véletlen, egy cseppet nem csodálom. Járok én éppen eleget úgynevezett virágzó jogállamokban, mit mondjak, a különbség tapintható !

2009. jún. 20. 17:18
 9/10 A kérdező kommentje:

Gondolkodtam!

Ha ennyire állítja akárki, hogy itt jogállam van, akkor meg főleg miért tartasz attól amit javasoltam? Hiszen ezek szerint minden rendben van, nem?

Tehát nem értelek.

2009. jún. 20. 17:55
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves 2009-06-20 10:04-es!

Ha itt rendőrállam lenne, akkor nem irkálnál ilyesmiket egy nyílt fórumon...Tudod. én Rákosi tata alatt voltam gyerek...Fingani se mertünk! Nem hogy szétverni egy tv-székházat tüntetés címén, meg szétverni a metrókocsit, mert kikapott (nyert, döntetlent játszott) a kedvenc csapatunk. Már így is a rendőrt sünözik, nem a bűnözőt!

2010. okt. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!