Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vízelzárás után sokáig barna,...

Sarvamangalam kérdése:

Vízelzárás után sokáig barna, szennyezett víz folyik a csapból. Ez két problémát is felvet. Fizetek valamiért, amit véleményem szerint nem nekem kellene állnom, másrészt az egészségre is káros lehet. Lehet tenni valamit ez ellen?

Figyelt kérdés
Egyrészt ennek az árát én fizetem, mert a vízóra ezt is számolja, holott ez a víz számomra nem hasznos, mert se fogyasztásra, se tisztálkodásra nem használható, ezért pedig úgy gondolom a közszolgáltatónak kellene állnia, hiszen a csövek karbantartása is az ő feladata, ha pedig nem gondoskodott megfelelően a szolgáltatás kielégítéséről az nem az én gondom. Karbantartási költséget pedig pl. a Főtáv rendszeresen szed, gondolom a vízművek is, szóval így pedig duplán fizetem meg. Másrészt a szennyeződés az elején simán látszik, de elképzelhető, hogy idővel már nem szemmel látható, így valaki akaratlanul is megihatja. Ez is aggályokat vet fel számomra. Úgy gondolom a közszolgáltatónak csak akkor kellene visszakapcsolnia a vizet, ha az már tiszta.

2012. ápr. 14. 21:33
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A vége lehet nem világos, ezt úgy értem, hogy folyassák ki ők a szennyezett vizet, és utána kapcsolják vissza a fogyasztóknak, ne nekünk róják fel az árát és ne mérgezzenek minket.
2012. ápr. 14. 21:35
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

Az ég világon semmi baja nincs annak a víznek, csak meg van színezve, mert picit tovább állt a csőben. Ennyi


Nyugodtan megihatod, nyugodtan fürödhetsz benne, az ég adta világon semmi, de semmi bajod nem lesz tőle :)


A tenger se tökéletesen átlátszó, hanem kék, aztán mégis lehet benne fürdeni bármi gond nélkül :D

2012. ápr. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Fürödtem már benne és nem jó érzés. Illetve nem csak megszínezve van, mert sár vagy kavics vagy nem tudom milyen darabok is vannak benne, főleg az elején. A csőben pedig ilyennek nem kellene lennie. Persze, a homok nem feltétlen szennyetett, de nyilvánvalóan a csövön kívülről jön, így nem biztonságos.
2012. ápr. 14. 21:42
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Ajánld fel azt a dzsuvás vizet a csádi szomjazó gyerekeknek és istenként fognak tisztelni téged.
2012. ápr. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Elmondom neked hogy hiába folyatják át tényleges visszakapcsolás előtt a szennyezett víz benne marad a csőbe valahol ezt úgy kellene ha otthon nálad folyatják ki valahol, de ez számukra időigényes melóm meg órákba telik mire mindenhová becsöngetnek hogy ki engedjék. Egyébként ennem nem szabadna sokáig így maradnia kb 1 perc alatt kitisztulna a rendszer. Én amint tudom hogy elzárják a vizet karbantartás miatt és amint megtudom hogy visszakapcsolják első dolgom kinyitni a csapokat hogy kifojjon a dzsuva ez kb 3 perc mire mindenhol megjárom. És a vízórán meg kb nem is lehet ezt észrevenni. Ha nálad ilyen sokáig tart és nem csak akkor van amikor elzárják akkor bizony a te területeden átfolyó csatornánál van a hiba, ilyenkor célszerűbb ha átnézeted.
2012. ápr. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, itt elég sokáig tart, több, mint egy kádnyi víz telik meg ilyennel, pedig az jóval több, mint 3 perc. De csak elzárás után van, szóval kizárt, hogy nálam lenne a probléma.
2012. ápr. 14. 22:41
 7/11 A kérdező kommentje:

Előző hozzászólónak:

Sajnálom, hogy nem sikerült megérteni a problémát. Én is fürödtem már vödrös módszerrel Ázsiában, de itt nem erről van szó, hanem úgy általában a társadalmi igazságosságról. Nem ilyen szolgáltatásért fizetek, és mint tudjuk, a közszolgáltatások is egyre csak drágulnak. Csádban nem fizetnek ezeregyféle adókat és nem húzzák le őket a közszolgáltatók meg a multik. A társadalmi és környezeti tudatosságnak az is a része, hogy tudatosan vásárolsz és költekezel, illetve nem pazarolsz. Azáltal, hogy miért vagy hajlandó fizetni, Te is befolyásolod az árakat és a globális viszonyokat.

2012. ápr. 14. 22:47
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

A városi vízvezetékben a csövek falára tapad mindenféle dzsuva. Amikor elzárják, majd újra menyitják a cizet, a hirtelen lökés ebből a dzsuvából rengeteget lemos, és az jelenik meg a konyhádban, fürdőszobádban. Igen, jól látod:

"Másrészt a szennyeződés az elején simán látszik, de elképzelhető, hogy idővel már nem szemmel látható, így valaki akaratlanul is megihatja."

A víz akkor is bemossa ezt a dzsuvát, amikor nincs csőtörés, csak sokkal kisebb koncentrációban. Ezt iszod, ebből főzöd a kávét, a teát, a levest meg mindent, amihez víz kell. A családtagjaid, a vendégeid is ezt isszák. Természetesen van megoldás, amivel elkerülhető.


A másik részhez, hogy potyára fizeted a vízdíjat, nem tudok érdemben hozzászólni.

2012. ápr. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél be egy vízszűrőt a víz bemenetedhez.
2012. ápr. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%

Én azt mondom, hogy 4 évente egy elzárást ki lehet bírni, ha pedig ennél jóval gyakoribb, akkor be lehet fáradni az ügyfélszolgálatra és elmondani a problémát, nem öltek még embert.

Egyébként ez a víz is hasznosítható. Vödrökbe engeded ki és virágot locsolsz vele, már is nem ment kárba, a növényeknek nem árt.

Ami a csövek "tisztulása" után szennyeződés a vízbe kerül, az abszolút nem okoz problémát egy szervezetben sem. A vízművek úgy állítják be a vegyszereket, fertőtlenítőszereket, hogy bármelyik fogyasztónál kiengedett víz megfeleljen a határértékeknek és ahol vízmű szolgáltatja a vizet, ott az ÁNTSZ vizsgálódik is rendesen. Ettől függetlenül, ha nem vagy biztos a víz minőségében, akkor be lehet vizsgáltatni (jó pénzért), hogy meggyőződj róla, valóban így van-e.

Sajnos a csövek elhasználódtak, ez tény és senkinek nincs pénze kicserélni ezeket, pláne hogy sokszor önkormányzati hozzájárulással cserélnének csöveket, így meg végképp nincs pénz.

Azt is hozzátenném, hogy a portádon futó csöveket is érdemes megnézetni. Az sem mindegy, hogy ezek miből készültek, mióta vannak üzemben.

2012. szept. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!