Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért kéri sok ország, hogy...

Miért kéri sok ország, hogy még 6 hónapig érvényes legyen egy útlevél a kilépés után?

Figyelt kérdés

Tehát pl. augusztus 8-ig vagyok ott, akkor következő év február 8-ig érvényesnek kell lennie.


Most akkor miért az az érvényességi idő ami bele van írva, ha több ország is 3 vagy 6 hónappal a lejárat előtt már nem fogadja el.



2012. márc. 22. 11:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
4%
Ilyenröl még nem hallottam, honnan szeded?
2012. márc. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
8%
MELYIK országokról van szó? Mert ahol eddig jártam, sehol sem kértek ilyesmit.
2012. márc. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ázsia, Dél-Amerika, stb...


De az uniós határok nélküli állapot előtt Európában is szokás volt hogy három hónapig még érvényes legyen.

2012. márc. 22. 11:56
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Általában belépéstől számítva kell fél évig érvényesnek lennie. Ezzel biztosítod, hogy ha kint történik is veled valami, ami miatt nem tudsz hazamenni, akkor is lesz útleveled, azaz utazásra jogosító iratod.
2012. márc. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Pontosan úgy van ahogy az utolsó mondta.Nem csak Dél-Amerikában van ilyen hanem az egész világon,sőt még Magyarországon és Angliában is így van.

Az ok ahogy az utolsó is írta,hogyha valami oknál fogva nem tudod elhagyni az országot(baleset,betegség,illegális tartózkodás) legyen nálad egy érvényes okirat amivel később haza tudnak toloncolni.

2012. márc. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

ma 12:13..

Az uniós országokban(Angliát említettem és kis hazánkat) nem uniós állampolgárokra érvényes ez a szabály.

2012. márc. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
12:14! A Schengeni övezeten belül "nem lépsz át határt", de ugyanúgy szükséges, hogy érvényes okirattal rendelkezz.
2012. márc. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ma 12:22-nek

Igen,igazad van,de mivel útlevélről volt szó,így arra mondtam hogy nem uniós tagokra érvényes a szabály,hogy 3 vagy 6 hónapig még érvényes legyen.Uniós tagoknak elég ha van személyi igazolványuk is.

2012. márc. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Ha még több mint fél év van hátra az útlevelem érvényességéből, csináltathatok máris újat?


Ilyenkor van plusz költség?

2012. márc. 22. 16:29
 10/11 anonim ***** válasza:

"Miért kéri sok ország, hogy még 6 hónapig érvényes legyen egy útlevél a kilépés után?"


Nem kéri egy sem.

2013. jan. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!