Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A költségvetési hiányt,...

A költségvetési hiányt, mindenféle fajta büntetéssel akarják befoltozni?

Figyelt kérdés

Az elmúlt másfél évben aki csak "félrenéz"azt már megbírságolják,megbüntetik keményen.Teljesen mindegy már mi módon csak pénzt szedjenek ki a lakosságból?

-A szerencsétlen hajléktalanoknak megvan tiltva a guberálás,az utcán alvás,a kéregetés.Ellenkező esetben akár 50 ezer forintos büntetést szabhatnak ki rájuk. (Vicc)

-Az utcai zenészeket kitiltották a terekről,mindenhonnan.Itt is tetemes büntetés az ellenkezőknek..

-Aztán április 1-től itt ez az őrületes dohány tilalom.Még az utcán is megbüntethetik a dohányzót,ha éppen a meghatározott 5m-en kívül áll.

-A BKV potyautasainak 16.000 Ft-ra emelték a helyszini bírságot.Kiváncsi lennék egy diáknak,vagy egy munkanélkülinek hány húszezres lapulhat a zsebében,na mindegy..

-Aztán elkezdték az autósokat gyötörni mindenféle kitalált szabálytalanságra hivatkozva.Élő példa a "Házon kívül"-ben,a közel 20 éves furgon amibe a lélek is hálni jár,állitólag közel 200km/ó sebességgel száguldott.Legalábbis a trafipax ezt mérte.Az autót gyártó cég állitása szerint új korukban nem érik el ezt a sebességet,nem hogy 20 évesen.

-Most rászálltak a Társasházakra,a virágokra hivatkozva büntetgetnek százezrekre,akár milliókra.Hát mi ez ha nem legális népnyúzás?Nem szégyenli magát ez a kormány,így veszi el az emberek pénzét?Mindenféle hivatkozással,mindenkit büntetnek minden sza@ért?És még a komcsikat meri valaki szidni??

-


2012. márc. 17. 23:49
 1/7 anonim ***** válasza:

"És még a komcsikat meri valaki szidni?? "

Nem. A népnek kommunizmusra van szüksége!

2012. márc. 18. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"A BKV potyautasainak 16.000 Ft-ra emelték a helyszini bírságot"


Nem emelték. nézd meg jobban a kiírást!

2012. márc. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Senki sem kényszerít a törvények, szabályok megsértésére. Oké, van amikor mondjuk téved a traffipax, vagy akár a rendőr. Ezeknek vajon mekkora az arányuk a valós büntetésekhez képest? Egy a millióhoz? A többieket, akik valóban gyorsan mentek, azokat ki kényszerítette a gyorshajtásra? Ott áll mögöttük egy rendőr pisztolyt szorítva a fejéhez, hogy márpedig most gyorsan mész? A bliccelőt ki kényszeríti bliccelésre? Mert szerintem ott sem áll két tolvaj mellette, aki elveszi a jegyét...


Vannak szabályok. Értelmesek vagy sem, be kell tartanod őket. Ha nem tetszik, nem tartod be, de akkor légy felelősséggel önmagadért és vállald a büntetést. Ha ráadásul ismered is a szabályokat és szándékosan nem tartod be őket, mert szerinted hülyeség és rád nem vonatkozik, akkor méginkább megérdemled a büntetést. Tudom mi lenne a válaszod, de előre írom: nem, én sem tartok be minden egyes szabályt. Vállalom is a következményeit. És mellesleg: 4-500 milliárdos lyukat nem lehet büntetésekkel befoltozni, nem is számítanak ennyire belőlük.

2012. márc. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2/3

Én egy hete utaztam a 7-es buszon,és 16.000 Ft volt kiírva.Tehát valószinüleg ez van érvényben.


A gyorshajtást természetesen büntetni kell,ugyanúgy mint az ittas vezetést,ez rendben.DE igenis tapasztalatból mondom,hogy "pénzszerzési"szándékkal büntetnek minden apró kis hibáért.Sokszor olyan dologért ami nem is valós.

Hogy a lakosság mennyire van tisztában a szabályokkal,ez egy más kérdés.Elsősorban havonta agyalnak ki szabályokat,másodsorban aki éppen nem nézi a tévét az nem is tud róla.Mert ugye a Magyar Közlönyt nem lehet napilapként járatni.

Szánalmas próbálkozás a hajléktalanok büntetése,ez tény.Nevetséges az új "muskátli törvény"ami a napnál is világosabb,hogy egy remek bevétel lesz így nyár elején.

Olvastam,hogy egy virág bolt tulajdonosát büntették meg irgalmatlanul,mert a saját tulajdonú üzletében a földön tárolta a cserepes növényeket mindenfelé.A szakemberek megállapitották,hogy egy esetleges tűzesetnél,a mentés lehetetlen lenne a bazi nagy virágcserepektől.Az eszem megáll,de most komolyan mondom,

2012. márc. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elég sarkos, amit írsz, több pontos sem értek vele egyet.

- hajléktalanok: Van nekik szálló, menjenek oda, nekem már nagyon elegem van belőlük, koszosak, büdösek, ötven méterenként jön szembe egy, a helyzet már-már tarthatatlan, megértem, ha valamit tenni akar az önkormányzat.

- utcazenészek, na ők kevésbé zavarnak, egyik-másik egész hangulatos zenét játszik, de ezekből is kezd sok lenni

- én dohányoztam, és leszoktam, már messziről érzem a cigiszagot, szerintem a kocsmákban nyugodtan meg lehetett volna hagyni, hadd cigizzenek, de az egészségügyi és oktatási intézmények tilalmával egyetértek

- a BKV-t nem lehet jegy vagy bérlet nélkül használni, ez egy szolgáltatás, aminek meg kell fizetni az árát, felőlem 100 ezer is lehet a büntetés

- autósok szintén, elég megnézni egy híradót, mennyi baleset van, van, aki semmiből nem tanul. Én lassan 15 éve vezetek balesetmentesen, és büntetés nélkül. Ha betartod a szabályokat, nem fognak büntetni.

- a társasházi esetnél a tűzoltós történetre gondolsz, amikor a rengeteg virágállvány akadályozta a tűzoltókat a mentésben, vagy legalábbis akadályozta volna, ha igazi vészhelyzet van? Csak figyelmeztetést kaptak, jogosan. Kíváncsi vagyok, mit szólnál, ha nem tudnának téged vagy valakit időben megmentetni, mert nem férnek el a felszereléssel.


A legális népnyúzás szlogent nyugodtan elfelejtheted, ez csak maszlag, beetetés. Büntetés csak akkor van, ha megszeged a szabályokat, törvényeket. Vagy te így éltél eddig?

2012. márc. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Én egy hete utaztam a 7-es buszon,és 16.000 Ft volt kiírva.Tehát valószinüleg ez van érvényben. "


Én is utaztam elég sok buszon, de el is olvastam az apró betűket is. Meg a teljes díjtáblázatot is. 16000 akkor, ha utólag fizeted csekken. Ha a helyszínen, vagy 2 napon belül a központi irodában, akkor csak 8000.

2012. márc. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A falnál szorosan elhelyezett 20 cm-es átmérőjű virágcserép,vagy az ablakpárkányon virágzó cserepes növény mégis milyen akadály lehet????Idáig nem volt akadály?

Például miért nem az egész folyósokat lezáró biztonsági rácsok miatt vergődnek?Szerintem annak a kifeszítése háromszor annyi időbe telik,mint tíz szerencsétlen kis virágot arrébb rúgni,vagy rátaposni.És az ablakpárkányra elhelyezett növény mit gátol??Talán a csákánnyal ez miatt nem tudná kiverni az ablakot?Ne már....

2012. márc. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!