Van joga az Alkotmánybíróságnak eltörölni az új felsőoktatási törvényt?
Eltörölni egy törvényt nincs joga, viszont visszapasszolhatja a parlamentbe, ha az alkotmánnyal ellenes a törvény, viszont mivel a Fidesz "annoying orange"-ei gyártották az új "magyar" alkotmányt és nem nagyon veti ki a kettő egymást, így szart se tehet... Vikuci lett az úr hála az agyatlan magyar szavazóknak és az idióta egyéb pártoknak, akik szintúgy nem érdemlik meg senki szavazatát sem. Szóval nyugodj meg kedves kérdező és fogadd el, kis ember vagy, aki csak a szart pacskolhatja amit meghagynak majd neki.
Remélem kielégítő a válaszom! ;)
történetesen, az új alkotmány több pontjával is ellenkezik a jelenlegi felsőoktatási törvény.
ennek ellenére a magyar alkotmánybíróság semmit se fog tenni. egyrészt mert takarékra lettek téve (alig van hatáskörük, ráadásul azoknak a köre is szűkült, akik kérhetnek normakontrollt -mezei, halandó állampolgárok pl. már nem-). másrészt pedig erősen megkérdőjelezhető a politikai semlegességük.
az egyetlen remény, h az EU elé kerül az ügy, mert több EU-s normát is sért (gondoljunk csak a munkaerő szabad áramlására, stb...)
Itt többen elég pontos rész-érvet adtak arra, miért nem fog az Alkotmánybíróság ez ügyben érdemi lépést tenni. Sok további részletet lehetne még mondani, de az #5 válasz egy szakaszával vitatkoznék inkább.
Lehet, sőt kell az unió elé vinni a kérdést. De ott nem fog megoldódni, a probléma annál összetettebb, semhogy Strasbourg legyen képes kezelni azt. Elsősorban azért nem, mert ez hazai probléma, csak magunk oldhatjuk meg. Nem értek egyet tehát a szarpacskolással sem, legfeljebb annyiban, hogy Kovács 23 János egyéni akciója sehová sem vezet.
De amíg a Rektori Tanács megelégszik álmos "no-no"-val, amíg a felsőoktatásban résztvevők (egyetemi vezetők, oktatók, hallgatók, HÖK, a szakmák kiváló művelői) nem együtt lépnek fel, nem határozzák meg ők, milyen törvény jó Magyarországnak, amíg nem annak bevezetését követelik, ha kell, kemény fellépéssel, addig az unió sem fog tenni semmit. Nem az ő kompetenciájuk, hanem az elszenvedő magyar embereké. Azoké a felsőoktatásban részt nem vevőké is, akiknek gyerekük majd egyszer mégis oda készül.
Ehhez persze néhány vélt és jelentéktelen sérelmet félre kéne tenni, az ellenségeskedés helyett több toleranciát, együttműködést felmutatni.
A munkaerő szabad áramlásával azért óvatosan bánnék. Ha a munkaerő az én pénzem miatt áramolhat olyan nívósan szabadon, azért én bizony megfizettetném azt az áramlást.
Ez elvi kérdés.
A gyakorlati végrehajtását, de főleg a probléma az előidézését viszont hitvány pancsolásnak, a hozzá nem értés és sumákolás ocsmány megnyilvánulásának tartom. És ez az, amit a törvényben elsősorban kifogásolnék, sőt fellépnék ellene.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!