Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kisebb értékre elkövetett...

Kisebb értékre elkövetett lopás vétsége miatt mit szabhat ki a bíróság?

Figyelt kérdés
A vádlott még kiskorú, 17 éves.
2012. febr. 8. 20:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
remélem akasztást.
2012. febr. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Elzárással is büntethetővé válnak azok, akik kis értékű lopást, csalást, rongálást követnek el, köztük a fiatalkorúak (!) is, akik akár 45 napra is börtönbe kerülhetnek. A törvény egyebek mellett 30-ról 50 ezer forintra növelte az önkormányzat által kiszabható pénzbírság összegét, és lehetővé teszi a fiatalkorúak - eddig tiltott - elzárását is szabálysértés miatt.

Akár elzárást is kaphat, aki húszezer forintot meg nem haladó értékű lopást, sikkasztást, csalást, szándékos rongálást, hűtlen kezelést, rongálást követ el.

Úgyhogy, jobb ha az a 17 éves srác behúzza fülét-farkát!

2012. febr. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet! De mégis mi lehet a legenyhébb illetve a legsúlyosabb ítélet?
2012. febr. 9. 15:09
 4/14 anonim ***** válasza:

#2. vagyok


Nincs mit!

Van egy iskolatársam, aki lopott a TESCO-ból, hogy ne legyen priusza (ami azt jelenti, hogy utána semmilyen felsőoktatási intézmény nem veheti fel), kirendeltek neki egy "gondozót" (nem tudom a pontos megnevezését), aki ez esetben az osztályfőnöke volt, feladata az volt, hogy mindig ellenőrizze a gyereket, és rendszeresen látogassa családját. Ennyivel megúszta. És persze rendeznie kellet a keletkezett kárt. Gondolom ez a legenyhébb. Igaz, ez még a 2011-es évben volt.

A legsúlyosabb, valószínűleg a 45 napos szabadság vesztés, plusz az okozott kár értékének rendezése.

Ha te vagy a sértett, akkor:

tudom mit érzel, nem sok jót kívánunk az ilyen embereknek, de gondolj bele mi érheti a 45 nap alatt egy börtönben, az ott szerzett élmény egész életére rossz kihatással lesz. Ha belegondolunk még 45 nap is sok egy börtönben, főleg egy tinédzsernek.

2012. febr. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
*Ja, és elfelejtettem a legsúlyosabbhoz odaírni, hogy adott esetben plusz az 50.000 Ft-os pénzbírság.
2012. febr. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
De eddig nem volt semmiféle ügye a rendőrséggel, büntetlen előélet. Ez volt az első és egyben utolsó hülyesége is!
2012. febr. 9. 19:23
 7/14 A kérdező kommentje:
És a tett során anyagi kár nem keletkezett!
2012. febr. 9. 19:25
 8/14 anonim ***** válasza:

Értem. A lopott holmi visszakerült? Van bizonyíték arra, hogy lopott?

Az ebből a szempontból nem jelent semmit, hogy még nincs priusza, attól még kiszabhatnak neki akár 45 napig tartó szabadság vesztést is, az új kormány rendelet szerint.

2012. febr. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Az egész dolog tavaly történt a rendőrségi nyomozás most zárult le. Már csak a bíróságra kell várni,de azt mondták hogy 2 év is lehet mire oda kerül a sor.
2012. febr. 9. 20:01
 10/14 anonim ***** válasza:

Értem. Akkor a vádlott, most 17 éves igaz?

Furcsa, hogy ilyen sokáig tart egy ilyen kisebb ügy kinyomozása is. Figyelj, ha még 2 év is lehet, mire megszületik a végleges döntés a vádlottal kapcsolatban, 18 éves lesz, azaz nagykorú, így már nem fiatalkorúak börtönébe kerül, hanem rendesbe, ami a te szempontodból előnyös, mert így lehet, hogy a szankció nagysága nagyobb lesz.

Sajnos többet nem tudok segíteni szerintem, remélem megnyered az ügyet, és megkapja a méltó büntetését a vádlott.

2012. febr. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!