Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Erre is kiterjed a dohányzási...

Erre is kiterjed a dohányzási tilalom?

Figyelt kérdés
Egy társasházban lakom, amelynek a földszintjén egy állami intézmény van. Eddig a dolgozók a lépcsőház egy elkülönített részén dohányoztak, de a tilalom óta kimennek az utcára és a bejárattól alig fél méterre levő szemetesnél dohányoznak. Ezzel az a problémám, hogy ez a bizonyos szemetes k.b. egy méterre van az alagosori lakásom egyetlen ablakától, így ha szellőzetetek (még ebben a hideg időben is gyakrna szoktam, mert kicsi a lakás) csak úgy áramlik be a füst hozzám. Már többször szóltam nekik, de nem igazán hatja meg őket a kérés. Tehetek-e valamit ez ellen a szigorított dohányzásellenes törvény miatt? Jelentsen fel az intézményt? Hívjak rendőrt? Kérem, adjatok tanácsot mert számomra már elviselhetetlen ez a helyzet. Köszönöm.
2012. febr. 8. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

A nemdohányzók védelméről és a dohánytermékek fogyasztásának, forgalmazásának egyes szabályairól szól ez a paragrafus:


1999. évi XLII. törvény

2. § (1) A dohányzás számára kijelölt helyek kivételével - a (3) bekezdésben foglalt eltéréssel - nem szabad dohányozni

a) közforgalmú intézménynek a nyilvánosság számára nyitva álló helyiségeiben,

b) közösségi közlekedési eszközön,

c) munkahelyen,

d) közterületnek minősülő

d/a) a gyalogosforgalom számára nyitva álló aluljárókban és egyéb, zárt légterű közforgalmú közlekedő összekötő terekben, valamint közterületi játszótereken, továbbá a játszóterek külső határvonalától számított 5 méteres távolságon belül,

d/b) a közforgalmú vasúti szolgáltatás nyújtására szolgáló vasúti üzemi létesítmények és a vasúti pálya tartozékainak személyforgalom számára megnyitott területein, közösségi közlekedési eszköz igénybevételének céljából létesített, illetve erre kijelölt megállóban, várakozó helyen, illetőleg helyiségben, valamint nyílt légterű megálló, várakozó hely esetén annak külső határvonalától számított 5 méteres távolságon belül, azzal, hogy ha a dohányzási korlátozás alá tartozó terület külső határvonala nem állapítható meg egyértelműen, akkor a dohányzás a megállót vagy várakozó helyet kijelölő táblától vagy más jelzéstől számított 5 méteres sugarú körnek megfelelő körzetben tilos.

(2) Az (5) bekezdésben foglalt eltéréssel nem jelölhető ki dohányzóhely

a) közforgalmú intézmények zárt légterű helyiségeiben,

b) munkahelyek zárt légterű helyiségeiben,

c) helyi közforgalomban közlekedő közösségi közlekedési eszközön, helyiérdekű vasúton, menetrend alapján belföldi helyközi közforgalomban közlekedő autóbuszon, valamint menetrend szerint közlekedő személyszállító vonaton.



Talán ez a jogszabály is alkalmazható, hisz a te egészséged így nincs biztonságban, de nem vagyok benne biztos:


1997. évi CLIV. törvény

46. § A talajt, a vizeket és a levegőt nem szabad fertőzni, illetőleg olyan mértékben szennyezni, amely közvetlenül vagy közvetve az ember egészségét veszélyezteti.

2012. febr. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a paragrafust.

Igen, azzal van a bajom, hogy az utcán dohányoznak viszont k.b. egy méterre az ablakomtól és tavasztól szinte egész nap nyitva van az ablak...

Én sosem dohányoztam.

Olvastam, hogy áprilistól szigorodik a törvény...

2012. febr. 8. 18:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy a fentebb írott területek kivételével közterületen nem tilos a dohányzás. :(
2012. febr. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!