Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 4,5 éves munkaviszony után...

4,5 éves munkaviszony után milyen módon mondhat fel nekem a munkáltatóm és jár-e végkielégítés?

Figyelt kérdés

4,5 éve dolgozom egy Kft-nél, mint titkárnő.Március 1-el akar felmondani, bár ezt még nem közölte velem csak véletlenül megtudtam.

Tudni szeretném, van-e felmondási idő amit le kell dolgoznom.Jár-e végkielégítés erre az időre?(állítólag kb.1 hónapi munkabér)A felmondást pedig hogy a legjobb nekem ha ki van állítva? Közös megegyezés vagy rendes felmondás?

Egy fontos dolog pedig, hogy a 4 éves kisfiam után még kapom a GYES-t,mert tartós beteg, emiatt nem élvezek védettséget, bár igaz talál valami komoly hazugságot úgy is amivel kirúg.


2012. febr. 5. 15:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor kapsz végkielégítést ha ő rúg ki rendes felmondással, vagy te mondasz fel rendkívülivel. Közös megegyezésnél, munkáltatói rendkívüli felmondásnál, munkavállalói rendes felmondásnál nincs. A felmondási időt le kell dolgozni, ha nem mentesít a munkavégzés alól. A végkielégítés 3 év esetén 1 havi, 5 év esetén 2 havi munkabér.
2012. febr. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ. Az szeretném kérdezni, hogy ha ő mond fel rendes felmondással, akkor mi is a helyzet?

Mert az első mondatodban azt írtad, hogy ha ő rúg ki rendes felmondással jár, a második mondatod végén pedig, hogy munkáltatói rendes felmondásnál nem jár.

2012. febr. 5. 15:55
 3/7 anonim ***** válasza:

A felmondási idő 35 nap. Ha a munkáltató mond fel rendes felmondással, akkor ennek a felére fel kell mentsen a munkavégzés alól.

Továbbá jár egy hónap végkielégítés.

A rendes felmondást is indokolni kell a munkáltatónak. Az indoklásnak tényszerűen igaznak, és a munkavégzéshez kapcsolódónak kell lennie.

Közös megegyezésnek akkor van értelme, ha a fentieknél jobb feltételeket kínál fel, és nem áll szándékodban vitatni a felmondás jogszerűségét később.

2012. febr. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
de azért február végén menj el táppénzre!
2012. febr. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
azt írtam, hogy munkaVÁLLALÓI rendes felmondásnál nem jár. olvass figyelmesebben.
2012. febr. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A 3. válaszoló mondja jól, és a tipp is jó, tehát a közös megegyezést csak akkor írd alá, ha ennél jobbat ajánl.

(És persze tudd, hogy akkor nem támadhatod meg a felmondást bíróság előtt - de ezt a rendes felmondás esetén is csak valós okkal teheted, tehát nem simán azért, mert te nem szeretnéd, hogy felmondjanak neked.)

Az első válaszoló is jól írta, ne keverd össze a munkáltatói és a munkavállalói rendes felmondást. (Az utóbbi azt jelenti, hogy te mondasz fel, ilyenkor végkielégítés valóban nem jár, és a munkavégzés alól felmenteni sem köteles a munkáltató téged.)

2012. febr. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítenek.
2012. febr. 7. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!