Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Priusz elévülése?

Priusz elévülése?

Figyelt kérdés
Helló! Régen csináltam egy nagy hülyeséget és megfogtak a rendőrök. Nem voltam még 14 szóval meghallgattak és elengedtek. Megszüntették az eljárást. Kérdésem az volna, hogy ha ez egyáltalán priusznak számít elévülhet-e és ha igen hány év után? U.i.: Nem bántottam senkit, nem rongáltam meg semmit. Semmiben és senkiben kárt nem tettem, de mivel a cselekedettre nem vagyok túlzottan büszke ezért nem osztanám meg veletek. Megértéseteket és a válaszokat előre is köszönöm!
2012. jan. 7. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Miután nem tudjuk, hogy konkrétan mi az, így nem tudunk válaszolni.
2012. jan. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi a retket csináltál, hogy névtelenül sem mered leírni?!
2012. jan. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
14 év alatt voltál,nem voltál büntethető(a kiskorúság büntethetőséget kizáró ok),szóval szerintem ez büntetlen előéletnek számít...egy jogász írhatna,én nem vagyok az
2012. jan. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
"Közlekedési bűncselekmény" Hülye voltam és még a mai napig szégyellem. Megdobtam egy kővel az éppen arra jövő vonatot. Nem tudom miért. Meggondolatlan, hülye cselekmény volt. Évek múltán is minden nap megbánom amit akkor tettem.
2012. jan. 7. 19:43
 5/8 dizus ***** válasza:
17%
Akkor lenne priuszod ha kaptál volna szabagságvesztést,akár felfüggesztve is.
2012. jan. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mivel nem voltál még 14 éves így sem szabálysértési, sem büntető eljárás nem indulhatott ellened. Ahhoz, hogy "előéleted" legyen, akár szabálysértési, akár büntető ügyekben, ez szükségeltetik, plusz az, hogy az eljárást követően valamiféle büntetésben/intézkedésben részesülj.
2012. jan. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 8. 09:53
 8/8 anonim ***** válasza:
10%

A meghallgatás már mi a francért minősülne prisusznak te jó ég :D:D:D:D


Kissé analfabéta vagy jogilag barátom..


Kb a következő a jogmenet, Kihallgatnak, gyanusítanak, tanúkal szembesítenek, iratokkal stb vel alátámasztjáka vádat, ítéletet hoznak (elítélnek), ítéletet végrehajtanak!


Miutána legutolsó megvolt, onanntól számított 5 év számít elvileg priusznak, de manapság 1000 esetből 900 elvetél a bizonyításnál a maradék 100 esetből 70 elvetél az ítélet végrehajtásnál, ilyenkor szoktak felfüggesztettet adni stb.


Szal kb így működik remek törvény és jogrendszerünk...

2012. jan. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!