Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bérpótló juttatás - 30 nap...

Bérpótló juttatás - 30 nap munkaviszony. Ha nincs meg a 30 nap, akkor mikortól szüntetik meg a folyósítását?

Figyelt kérdés
2011. dec. 7. 14:51
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
30 nap munkaviszony után meddig jár a segély? Komolyan kérdem.
2011. dec. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Aki bérpótlót kap, jövő év X. hónapjától csak úgy kaphat, ha 30 nap munkaviszonyt fel tud mutatni. Ez lehet alkalmi munkákból, önkéntes munkából, közmunkából származó, stb. Ezek közül egyik sem teljes jogú munkaviszony, mely miatt megszűnhetne, és ki kellene várni az újabb 1 évet, míg a munkakereső megigényelheti.
2011. dec. 7. 15:05
 3/10 anonim ***** válasza:

A következő felülbírálatkor.

De ha nem tudsz semmilyen módon összeszedni 30 nap munkaviszonyt, akkor jelentesd be magad valakinél háztartási munkára 30 napra. Havi ezer forint a regisztrációs díja.

2011. dec. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A háztartási munkát már mondtam több ismerősömnek is, de egyszerűen egyik sem akar segíteni. Azt mondják, hogy nem akarják összeakasztani a bajszukat az APEH-kel, mert biztos adózni kell azután, és utána még meg is büntetnék őket, ha valamit elrontanak, ezért egyikük sem akar belemenni.
2011. dec. 7. 21:08
 5/10 A kérdező kommentje:
Igazából úgy olvastam, hogy adó- és járulékmentes is, sajnos a közmunka egészségügyi alkalmatlanság miatt nem jött össze, sőt, az alkalmi munkák nagy része sem, mivel fizikai megterheléstől kell kímélnem magam, olyan jellegű a betegségem, és mindig csak fizikai munka volt, mint eperszedés, krumpliásás, barackszedés, stb.
2011. dec. 7. 21:13
 6/10 anonim ***** válasza:

Próbáld meg valamelyik rokonoddal bejelentetni magad háztartási munkára. Olyannal, akivel nem éltek egy háztartásban.

Keress rá a neten, fenn van, hogy csak a havi 1000 forintos regisztrációs díjat kell fizetni, amúgy adó és járulék mentes.

Az APEH honlapján is van fenn róla tájékoztató.

2011. dec. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem biztos, hogy bárki is szívesen segítene nekem, de majd próbálkozom azért. :(

Arról nem olvastam, de lehet te tudod: hogy számít ez a 30 nap akkor? Honnan fogja az önkormányzat tudni, hogy megvan nekem a 30 napom? (30 naptári nap, igaz? Tehát nem 30 hétköznap?

2011. dec. 8. 21:07
 8/10 A kérdező kommentje:

Még valami: január 1-jétől kezdve nem jár a támogatás, ha nincs 30 nap? Mert 1-jéig nekem már nem lesz meg. :(

És ha sikerül 30 napot összeszednem január 12-ig, akkor utána 12-től már jár ha megigénylem újra? Vagy mivel a megelőző évben kellett 30 nap, ezért legkésőbb jövő évben kaphatom, ha addig nem találok munkát?

2011. dec. 8. 21:23
 9/10 anonim ***** válasza:

30 naptári nap.

A szociális törvényben van benne, hogy számít (az aktív korúak ellátása címszó alatt)

A foglalkoztatód ad igazolást róla (apeh honlapján megtalálod) ezzel igazolhatod az önkormányzat felé.

A szociális törvényben van az is, hogy a felülvizsgálatot megelőző évben nézik (nem naptári évet ír)

Mint ahogy a munkaügyiben is a jelentkezést megelőző 5 évet és nem 5 naptári évet néznek.

Fenn van a neten a szoc. törvény, keress rá és az aktív korúak ellátása címszó alatt megtalálod ezeket.

2011. dec. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A 30 nap munkaviszony lehet úgy is, hogy egy teljes hónapra hívnak be? Mert az valós munkanapnak kevesebb, le kell számítani a szabadnapot, hétvégét, ünnepeket. Ha teszem azt behívnak szept. 1-től szept 30-ig, akkor van munkaviszonyom 30 napra, de valós munka csak 21 nap lesz, ha leszámolom a hétvégéket, és ha lesz egy kötelező nap szabi is, akkor csak 21 nap. Ez így elfogadható 30 nap munkaviszonynak?!
2014. aug. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!