Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan kezdjek neki pénzem...

ZJozsef84 kérdése:

Hogyan kezdjek neki pénzem visszaszerzését hivatalos úton?

Figyelt kérdés
Tanácsot kérnék! Vettem egy magánszemélytől interneten egy PC Táblagépet, elküldtem a pénzt 22 ezer FT-t a számlájára. Két hónap múlva sem küldött semmit szolt hogy nem tuja teljesiteni és a pénzt visszaküldi. Igérgetés volt, hogy ekkor és ekkor tudja csak küldeni. Persze sose küldte, már fél évnél járunk, nem reagál az üzenetekre, és a telefont sem veszi fel. Mi lenne a teendő (ügyvéd, rendőrségi feljelentés csalás miatt) hogy tudnám visszaszerezni a pénzem hivatalos úton?
2011. dec. 7. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:

eddig kb 22-25 ezer bukónál tartasz,

ha fogadsz ügyvédet,mondjuk 30 ezerért,akkor kb már 55 -nél tartasz,

és megvan rá minden esély,hogy a pasidtól egy fillért sem fogsz visszakapni

2011. dec. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
hm. átlagban MINDEN olralra kivan írva hogy NE UTALJ ELŐRE SENKINEK. ez van, haver.
2011. dec. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Fizetési meghagyásos eljárást kell kezdeményezni, persze nem árt, ha bizonyítani tudod, hogy tartoznak neked.
2011. dec. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

tanulópénz

vess rá keresztet


mivel bizonyítod, hogy a pénzért ígért valamit, és nem a mosolyáért küldted ?

2011. dec. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

fizetési meghagyásos eljárás, de ha perré alakul, akkor bizonyíték nélkül nem túl jók az esélyeid...

Én tanácsolom az ügyvédet, először fel fogja szólítani levélben a fizetésre, aztán biztosan telefonon is megpróbálja elérni (ált. ügyvédi megkeresésekre már fizetnek amúgy!), valószínűleg megpróbál vele aláíratni egy tartozáselismerést (esetleg részletfizetési egyezség formájában, de hidd el, neked ez már szuper lenne!), és ha utána sem fizet, ezzel indítaná el a fizetési meghagyást, mert ez a papír a bíróság előtt is megállna.

Én ezt tenném legalábbis.

Amúgy mindenképp szólítsd fel te is írásban, mielőtt bármit csinálsz, (ha nem mész ügyvédhez)!

2011. dec. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, és persze saját példányod legyen a levélből, ajánlott szelvény hozzátűzve (esetleg tértivevény, de annál megvan a veszélye, hogy nem veszi át...).
2011. dec. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Bizonyiték vanpár, ha annak mondható, rengeteg email, és sms-ben is elismerte, hogy tartozik és a drága teszvesz rendszerüzenetei is ott vannak. Azért nem akarom hagyni mert elsőnek, mástól rendeltem és töröttet kaptam azt bebuktam (nem kértem biztositást a postán...)Most ezt a hibát kiküszöböltem de ez sem seggitett...

Az a kérdésem lenne, hogy ezt a fűzetési meghagyást én is elküldhetem egy nyomtatvány letöltésével vagy ezt csak valami hivatalos személy küldheti?

2011. dec. 8. 05:55
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha ennek az lenne a vége, ezt is nyeljem be... akkor munkát váltanék sok pénzért semmit küldeni a legjobb üzlet...
2011. dec. 8. 05:57
 9/9 anonim ***** válasza:

SMS és e-mail nem bizonyíték, a tesz-vesz oldal sem igazán.

Egy rendes, aláírt papír kellene, amiben meg van nevezve a tartozás jogcíme, összege, esedékesség időpontja, hogy kikötöttetek-e késedelmi kamatot... És amiben benne van, hogy ELISMERI a tartozást.

Jó lenne legalább egy teljes bizonyító erejű magánokirat, tehát, hogy saját kezűleg írja, aláírja, dátumozza, helyet jelölje meg... Vagy két tanús legyen. Még jobb lenne ügyvédi ellenjegyzéssel.

Fizetési meghagyást vagy az ügyvéded tud beadni, vagy közjegyzőhöz kell menned.

2011. dec. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!