Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van ilyen, hogy a per végén...

Van ilyen, hogy a per végén jelenti be, hogy a kamat is kell neki? Ilyen tényleg létezik?

Figyelt kérdés
Alperesként első fokon elveszítettünk egy ügyet. A felperes még az ítélethoztal előtt bejelentette, hogy ő visszamenőleg is kéri a kamatokat, de amikor beperelt, akkor ilyenről nem volt szó! Van ilyen, hogy a per végén jelenti be, hogy a kamat is kell neki?
2009. máj. 15. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem kamatok nélkül nem ítél meg egy bíróság sem tartozást. A kérdés csak az, hogy egyszeres, vagy dupla bankikamat jár.

Soha nem hallottam, hogy kamatok nélkül hoztak volna ítéletet.

2009. máj. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen létezik.

Az a kérdés hogy simán a bankikamatot kérik, vagy a banki kamat kétszeresét, bünti kamatként!

Ismerni kéne az ügy előzményeit, a pontosabb válaszhoz!)

2009. máj. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még annyit az előzőekhez, hogy a kamatokon kívül az összes felmerült ügyvédi költséget is a per vesztes félnek, kell megfizetnie.
2009. máj. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én első


Gondolom abból van a félreértés, hogy van egy összeg, amit a felperes elkezdett perelni rajtatok.

De a per tárgya sohasem csak ez az összeg, hanem ehhez hozzájönnek a kamatok, (ahogy az előttem szóló írta) a ti és a felperes ügyvédének költségei, a bíróság költségei, illeték.

Ezt az egészet kell neked fizetnek, ha elveszted a pert, nem csak azt az összeget amiből a per kiindult.

2009. máj. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!