Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kell tennem ha valaki...

Mit kell tennem ha valaki megfenyeget facebook-on hogy megöl?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Véget ért egy hosszú(barátságom) egy lánnyal. A testvére a fejébe vette hogy én zaklatom meg fenyegetem a lányt(ami nem igaz) és megfenyegetett facebook-on hogy megöl.


Ilyen esetben mi a teendő? Úgy tudom hogy törvénybe ütközik valaki testi épségét szóban/írásban fenyegetni.


Kérlek titeket a szerezz be egy boxert vagy Chuck Norris-t kezdetű tanácsokat hanyagoljuk:)


2011. nov. 29. 19:44
 1/9 joe90210 ***** válasza:
87%
Tegyél feljelentést!Az oldal üzemeltetője köteles kiadni bírói utasításra az IP címet,onnan pedig egyszerű a dolog.Vagy ha tudod,hogy hol lakik,akkor azt mondd meg a rendőrségen!Remélem tudtam segíteni...
2011. nov. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ.

Ilyenkor be kell menni a rendőrségre, és ott felvesznek egy jegyzőkönyvet?

2011. nov. 29. 20:17
 3/9 joe90210 ***** válasza:
81%
Felveszik a vallomásod.Készülj fel a lehető legjobban.Hogy hívják,hol lakik,mikor történt,készíts fényképet az ominózus bejegyzésről,hívj tanúkat,akik igazolják az állításodat,stb...
2011. nov. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%

"Ilyenkor be kell menni a rendőrségre, és ott felvesznek egy jegyzőkönyvet?"


Fel. Egy A4-es lapon lesz a tényállás. Az ajján meg, hogy elkövető ismeretlen, az ügy lezárva. Ezt aláírod és szépen hazaballagsz.

2011. nov. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2011. nov. 30. 00:02
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan,hogy ügy lezárva,főleg nem ilyen esetben,ahol gyilkossággal fenyegetőzik az illető.Minden bejelentést ki kell vizsgálni és továbbítani a bíróságra adott esetben.Nyomtasd ki ezt a bejegyzést és úgy menj a rendőrségre.A lényeg,még ha tudod is ki írta,ismeretlen személy ellen tegyél feljelentést!100%,hogy komolyan vesznek,ez nem vicc!
2011. nov. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 joe90210 ***** válasza:
100%
Aki nekem írt életveszélyes fenyegetést,az a bejegyzés(válasz)hova lett?
2011. nov. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Jelentettem a moderátornak hogy az a bejegyzés provokáció, így törlésre került.


Voltam a rendőrségen ahol jegyzőkönyvet vettek fel és megindították az eljárást.

Azt mondták jó hogy bementem.

Mivel azután jött a halálos fenyegetés hogy megkértem adja vissza majd azt a pénzt amit hiteleztem neki, lehet hogy a zsarolás is megállja a helyét(a kényszerítés feltétlenül)


Köszönöm a kulturált hozzászólásokat.

2011. nov. 30. 16:56
 9/9 anonim válasza:
Hogyan lehet ilyeneket jelenteni a moderátornak? Én is hasonló helyzetben vagyok?
2011. dec. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!