Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valóban ilyen körülmények...

Valóban ilyen körülmények között is lehet dolgoztatni az embereket?

Figyelt kérdés
Kint vannak a minusz fokokban, és a közelben semmiféle fedett hely sincsen. Én úgy tudom, 15 fok alatt kötelező legalább egy wc-nek a közelben lennie, és óránként szünetet tartani a munkában. Vagy rosszul tudom? Jogilag, törvény szerint a jelenlegi helyzet, amit fent írtam, az rendben van?
2011. nov. 28. 18:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Persze, hogy rendben van!

Ha nem tetszik, mész reklamálni a munkaügyi bíróságra, évekig pereskedhetsz, ami egy vagyon, és nem kapsz érte semmit, csak kimondják, hogy igazad volt.

Addig persze kirúgnak, fel se vesznek ilyen jó hírnévvel sehová, és a számlák csak jönnek, csak jönnek....


Mivel ilyen körülmények között senki se fogja kinyitni a száját, mert félti a megélhetését, az is teljesen rendben lenne, ha -30 fok van, és megfagy a tüdeje a lélegzéstől, vagy +50 fok van, és felmondják a szervei a szolgálatot a hőgutától.

2011. nov. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hát nem akarom elhinni, hogy ilyen mocsadék lett az ország... Mondjuk ideje lenne...

Válaszoló, voltál már ilyen helyzetben? Végigcsináltál már ilyen pert? Vagy honnan tudod h ez így van? Csak kíváncsi vagyok. Vagy ez már egy régi "általános" probléma? Csak én vagyok lemaradva?

2011. nov. 28. 19:45
 3/14 A kérdező kommentje:
Ja, és köszönöm a válaszodat!
2011. nov. 28. 19:46
 4/14 anonim ***** válasza:

bnőmék városában varrodában 8 órában dolgoznak teljesítménybérezéssel. Ami kb 20E Ft.... ez komoly.


hiába a munkaügy is, van csókosuk ott ha minden igaz.

2011. nov. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
22%
Pont ma mesélte egy kivitelezésben dolgozó ismerősöm, hogy a 70-es években el sem tudták képzelni, hogy ilyen munkakörülmények között kelljen dolgozni mint ma. (Mármint ilyen sárban és dagonyában)
2011. nov. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Azért ne gondoljátok hogy ha bejelentesz valamit nem történik semmi!

Megtörtént eset:

Unokatesóm az egyik önkormányzatnál dolgozott, és kivitték valami külső munkára a 30fok melegbe. Pár óra múlva hívta a főnökét hogy vigyenek neki vizet, erre az volt a válasz hogy menjen, és vegyen magának.

Felhívta a munkaügyet, bejelentést tett, a munkaügy emberei 1 óra múlva ott voltak, felvették a jegyzőkönyvet, és több százezerre bírságolták az önkormányzatot (járulékok sem voltak rendben).


Szóval nem lehet mindenféle körülmények közt dolgoztatni embereket, és igen is be kell jelenteni a hasonlót. Ha mindenki így tenne akkor hamar rend lenne ilyen szempontból, de sajnos birka egy nép vagyunk, és velünk mindent meg lehet tenni, mert hagyjuk.

2011. nov. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
lehet, de ehhez sokan elvesztenék a melójukat és éhen döglenének. de bevállalnád azért ,hogy a többiek példát vegyenek rajtad? akik le se szarnának hidd el...
2011. nov. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Digo, amit írtál, abban teljesen igazad van! És engem nagyon bosszant az ilyen, h embereket így alázhatnak a "fenti okosok", ez nagyon nincs így rendben. Kamumail, amit te mondtál abban is van igazság, van aki abból a fikányi pénzből fizeti a rezsijét, ezért nagy dilemma ez az egész...
2011. nov. 29. 17:11
 9/14 anonim ***** válasza:

Én is tudok egy megtörtént esetet:

Szomszédomnak nyáron sikerült elhelyezkedni egy remek állásba: X Önkormányzatnál a takarítógépet vezetni,és a kutyaszart mosni,havi 68.000 Ft-ért.Hozzáteszem,hivatásos söfőr volt,még kamionra is van jogsija.Majd eljött a rosszidő,és a kicsi kocsi helyett utcaseprőt csináltak belőle.Most gyalogosan sepregeti a kutyaszart.Nem,hogy vizet nem tudnak sehonnan sem venni,meg wc-re elmenni,de az ebédidő sincs megengedve.A kukán szoktak enni állva,mert attól félnek,hogy a esetleg a góré kimegy ellenőrizni,és repül mindenki. Szégyen.

2011. nov. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem jellemzően. Mi péntekig adtunk haladékot a cégnek, hogy ezeket a hiányosságokat pótolja, ellenkező esetben feljelentjük és akkor mehetnek a p..ba. Most be is vannak fosva rendesen.
2011. nov. 30. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!