Megszűnik a kismamák védettsége?
A tervezet szerint a jövőben megszűnik a felmondási tilalom intézménye is, ami a védelmi időszakban lévőket érintette. Ha a javaslat ilyen formában kerül elfogadásra, akkor a táppénzen lévők, a várandósok, a szülési szabadságon lévők, illetve a gyermeket vagy beteg rokont ápoló fizetés nélküli szabadságukat töltőkkel a védelmi időszak alatt is közölhető a felmondás ténye. Ebben az esetben a felmondási idő a korábbi 15, illetve 30 napos szabállyal ellentétben már a védelmi idő lejártával kezdődik. Erre azért van szükség, mert a korábbi szabályozás nem biztosított valós védelmet a munkavállaló számára, hiszen a védelmi idő lejártával közölt felmondáshoz a munkáltató hozzákapcsolta a munkavégzés alóli felmentés intézményét is. "Ennek következtében a szabály garanciális jellegűnek nem minősült a munkáltatót pedig indokolatlan kifizetések terhelték" - magyarázza a dokumentum.
Változásra lehet számítani a rendes felmondást követő felmondási időt illetően is. A jelenlegi szabályozás szerint ez maximum egy év lehet. "Ez a mérték túlzó, mert elsősorban a nagyobb érdekérvényesítési lehetőséggel rendelkező munkavállalók esetében eredményez indokolatlan kifizetéseket, és sértheti az egyenlő bánásmód követelményét" - derül ki a tervezetből.
Most ezt hogy kell értelmezni? Védelmi időszakban is közölhető a felmondás, de ha nincs védettség, akkor hogy lehet védelmi időszak?
Én a gyed után akarok visszamenni, ezért lenne érdekes ez nekem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!