Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetekben mik az esélyek...

Ilyen esetekben mik az esélyek a perre?

Figyelt kérdés

1. Adtam kölcsön valakinek, és sajnos bíztam benne annyira, hogy nem írtunk papírt. Egy éve nem hajlandó visszaadni. Sajnos, csak msn-en mentett beszélgetés van, mint bizonyíték, ott bevallotta. Elfogadják bizonyítékként?


2. Az illető nagyon sz.emét volt, egy csomó nőt hülyített, volt olyan lány, aki pszichológushoz került miatta. Én tudtam a jelszavát pár helyre, és néha beléptem.

Tudom, nem túl etikus, stb, de úgy éreztem, hogy szólnom kell a többi nőnek, nehogy adjanak neki pénzt. Sajnos nem csak én adtam, van más is, neki is tartozik.


A lényeg, hogy én a tartozás miatt pert fontolgatok, mire közölte, hogy ő feljelent engem személyi jogok megsértése miatt, mert feltörtem a fiókjait. Szó nem volt feltörésről. Állítólag egy rendőr ismerőse nyomozta le, szerintem egy rendőrnek sem ideje, sem hatásköre nincs erre.


Szerinte engem majd ezért börtönbe zárnak...


Kérdéseim:

A mentett beszélgetés megállja a helyét, mint bizonyíték?

Mennyi az esélye, hogy emiatt nekem bármi problémám lesz?


Előre is köszönöm a válaszokat.

Tudom, hogy nem voltam éppen etikus, de nem akartam, hogy más is évekig veszekedjen-harcoljon a pénzéért.


2011. aug. 15. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Ilyesmit nem fogadnak el bizonyítékként, mert bárki más lehetett a gépénél stb, problémád nem nagyon lehet belőle, feltörésről meg nemigen lehet beszélni ha ismerted a jelszavát viszont sok hasznod se lesz, mert ennyi bizonyítékkal nem lehet pert nyerni
2011. aug. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az MSN beszélgetés semmit nem bizonyít, a másik kérdésedre pedig igen a válasz. Főleg, ha az ő hozzáférési adatainak ismeretével ellene negatív kampányt kezdeményezel (gyk. figyelmezteted a többi nőt). Ezzel azon túl, hogy a zárt számítógépes hálózatban jogtalanul léptél be (ez már Btk.), még rágalmazol, rossz hírt keltesz, becsületet sértesz.

Ha eljárás alá kerül a dolog, akkor a te pénzkövetelésed (amely ugye polgári kötelem) olyan tettekkel fog szemben állni, amelyek már büntető törvénykönyvi események.

Emellett ha jó ügyvédet fog ki a másik fél, akkor akár az is előfordulhat, hogy az önbíráskodás is megállja a helyét.

Nem mondom, hogy mindezért börtönbe fogsz kerülni, de hogy jól nem jössz ki belőle, ha ezeket megléped, abban is biztos vagyok.


Amit tehetsz, az kétirányú: az egyik jogszerű, a másik pedig nem... [De ekkor nem is fogsz tudni a jogi segítség mögé bújni.]

A jogszerű lépés az az, hogy az adósod ellen fizetési meghagyást nyújtasz be egy közjegyzőnél, majd ezt kézbesítik az adósod számára, aki a benne foglaltakat vagy elismeri és nem reagál rá (ezáltal jogerős lesz), vagy nem ismeri el és ellentmond (ezáltal bírósági polgári per kezdődik).

A tartozás mibenlétét neked kell majd bizonyítani a perben, ha az adósod tagadni fogja. Kérdés, hogy erre mit lép.


A fizetési meghagyás illetéke a tőkeösszeg 3%-a, de legalább 5.000,- Ft, ha per lesz, akkor ugyanennyivel ki kell egészíteni az illetéket (6%-ra, de legalább 10e Ft-ra.)


Ha van jogerős fizetési meghagyásod, akkor azzal elindítható a végrehajtás.


A nem jogszerű (de lehet, hogy eredményesebb) lépést pedig úgy gondolom nem kell ecsetelni. Ki-ki gondolja vérmérséklete szerint.

2011. aug. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ment a zöld kezecske.

2.: Nem kezdtem lejárató kampányt, egy emberrel beszélgettem, de vele is szakítottak már. Sajnos ő is adott neki...


Eszembe sem jutott lejárató kampányt indítani ellene, mivel megteszi ezt ő maga...

2011. aug. 15. 11:08
 4/8 anonim ***** válasza:

és akkor mondja valaki, hogy a jog nem a bűnözők oldalán áll

szerintem sajnos semmit nem tehetsz ellene

2011. aug. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Ahogy a kölcsönadás ténye, úgy a személyi jogok megsértése sem bizonyítható egyértelműen. (Illetve csak akkor, ha valami látható nyoma is maradt a postafiókjaiban, pl onnan küldtél levelet vkinek, de gondolom azért erre figyeltél.) Egyedül azt lehet megállapítani (2 szolgáltatótól való IP adatlekérés után, amit nem igazán adatnak oda bárkinek is), hogy a gépedről léptek be hozzá, de mivel kapcsolatban voltatok, ezért az simán lehetett volna ő is.


Szóval annyira nem vészes szerintem a második pont.

2011. aug. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
A kölcsönt meg leginkább markos legények "közbenjárásával" tudnád megoldani. :) Sajnos a jogi út itt túl hosszadalmas és bizonytalan végű lenne.
2011. aug. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem százezrekről van szó, de nekem nagy összeg. Tudom, hogy egy idióta voltam, de bíztam benne...:(

Megveretni nem akarom, mert rögtön én lennék a gyanúsított, van indítékom...Csak problémát okoznék magamnak :S:S:S

2011. aug. 15. 14:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha lenne belőle ügy, a gépedet lefoglalnák, de valamikor jófej a szakértő, és végignézi a gépedet, hogy miket lopkodtál össze a netről. És te (is) bíróságra kerülnél...
2011. aug. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!