Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ugye nem kell fizetnem a...

Ugye nem kell fizetnem a KERMI vizsgálatért?

Figyelt kérdés
Visszavittem a cipőmet a boltba,mert kiszakadt a bélése a sarkában,mindkét cipőben.Azt mondták,be kell küldeni a KERMIbe,mert szemrevételezéssel nem lehet eldönteni a hiba kiváltó okát.Mi lehet a végeredmény?Esetleg,ha én nyerek,illetve-ha a KERMI nyer?
2009. ápr. 2. 23:24
 1/3 A kérdező kommentje:
Állítólag,ha azt hozza ki a vizsgálat,hogy nem rendeltetés szerinti viselésből származik a hiba,akkor nekem ki kell fizetnem a vizsgálati díjat?Az mennyi?Mert a cipő 12990forintba került.
2009. ápr. 2. 23:25
 2/3 anonim ***** válasza:

A KERMI-be már nem küldenek semmit KERMI-vizsgálatra, mert már igen rég óta nincs olyan, hogy KERMI. Ma már a Fogyasztóvédelmi főfelügyelőség vizsgál, mint a KERMI "utódja."


A vizsgálat díja kb. 7.000 Ft lesz, ha téged hoznak ki hibásnak. Amúgy ez nem jellemző.

2009. ápr. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
az eladók be vannak tanítva, hogyan ijesszenek rád hogy aztán visszalépj a vizsgálattól. ha garanciális a cipő ki kell javitani, ha pedig nem lehetséges akkor kicserélni vagy vissza az árát. nézd meg a fogyasztóvédelmi fórumokat.
2009. ápr. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!