Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kell-e fizetnem öröklési (...

Kell-e fizetnem öröklési ( örökösödési) és vagyonadót?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit.

Nagyapám elhalálozott, és örököltem egy ingatlant utána, mint a fia. Az a kérdésem hogy a hatályos jogszabályok alapján kell-e örökösödési( öröklési?) adót fizetnem és vagyonszerzési adót az ingatlan után? S ha kell,mennyit? Kerestem Google-ben de sehol nem írják le a legújabb szabályokat :S Köszönöm. Mert úgy hallottam hogy a fidesz eltörölte ezeket.


2011. júl. 15. 11:56
 1/5 A kérdező kommentje:
Elnézést, rosszul írtam :S Nagyapám után az én apám örökölt,mint a fia. Az a kérdés, hogy neki kell-e és mennyit fizetnie az ingatlan után. Fontos lenne :/
2011. júl. 15. 12:10
 2/5 anonim ***** válasza:
A közvetlen hozzátartozó 20millió forintig nem fizet illetéket.
2011. júl. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Szia! Amennyiben a törvényes öröklés rendje szerint örökölt (tehát nem volt végrendelet) akkor minden ingó és ingatlan vagyontárgyat örökösédi illetéktől mentesen szerez meg. Nem kell örökösödési illetéket fizetnie.


Ha az örökölt ingatlant el akarja adni, akkor a megszerzéstől számított 5 adóéven belül a vételár 25%-át adóként be kell fizetni. Az 5 adóév a jogerős hagyatékátadó végzés alapján a földhivatali bejegyzéstől ketyeg. Pl. a bejegyzés idén novemberi, akkor 2017. január 1-től kezdődően adhatja el úgy, hogy nem kell adóznia. Az adott adóév dec. 31-én ér véget.

2011. júl. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Előző voltam. A 20 milliós határt törölték el tavaly a leszármazók esetén. Házastársnál még van.
2011. júl. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Ez elég nagy mekönnyebbülés, mert különben a semmiből százezreket befizetni tönkrevágná a családot anyagilag :S
2011. júl. 15. 14:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!