Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen ötletnek tartanátok,...

Milyen ötletnek tartanátok, ha a családipótlék csak 3 gyerekig járna?

Figyelt kérdés
Sok "roma" a gyerekéből él, minnél több gyereke van, annál több családipótlékot kap. Ha lecsökkentenénk 3 gyerekig, akkor abbahagynák a gyerekgyártást?
2009. márc. 30. 21:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon jó ötlet, ez már nekem is eszembe jutott. Sőt a gyedet, és a gyest is munkához kötném. Legalább 2 évet tudjon igazolni. Ha nem dolgozott előtte egy büdös fillér se járjon. Csakhogy igaza van az előttem szólóknak, akkor még többet bűnöznének, mert az, hogy el kéne menni dolgozni, az büdös lenne.
2009. márc. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Akkor tételezzük fel, hogy most én vagyok a miniszterelnök és és a következő törvényeket hozom:

-Aki lop az börtönbe kerül.

-A börtönöket ne lehessen fejleszteni, vagyis nincs konditerem, számítógépterem, stb. csak sima börtön.

-18 életévéig iskolaköteles (azt hiszem, hogy ez elvileg most is van).

-Csak akkor járna családdi pótlék, ha a gyerek iskolába jár.

-Külön "roma" iskolákat kell nyitni az olyan gyerekek számára, aki "piszkálja" a másikat, ill. korlátozza a tanulásban.

Így milyen lenne az ötletem?

2009. márc. 31. 18:11
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Na ez érdekes kérdés. Nem lehetne ezt úgy megoldani hogy csak a romák ne kapjanak juttatásokat? De akkor meg már túl rasszista lenne. Az egyik kommentezőnek írnám : a romák nem szeretetből szülik a gyereket. Itt ahol én lakok a lakosság 80% roma. És gyógyszerezik magukat, isznak és direkt megveretik magukat hogy fogyatékos gyerek szülessen, mert akkor emelt családipótlékot kapnak, az utca meg majd felneveli! Tehát a családipótlék ne 3 gyerek felett ne járjon, hanem adózáshoz kössék. A segélyeket megf úgy adják oda hogy az illetőnek egy éven belül volt munkahelye. Mert aki akar dolgozni az egy év alatt talál magának munkahelyet.A GYED meg a GYES ugyanehhez legyen kötve.

Én tudom magamról hogy egy gyereknél többet nem fogok tudni felnevelni, ezért nem is fogok szülni hogy segélyt kapjak. Inkább éhezek, de a gyerek az mindent meg fog kapni.

2009. márc. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
83%
Ezért Mohácsi Viktória és tsai igencsak nemtetszésüket fejeznék ki. Szegregáció, megkülönböztetés, stb...
2009. márc. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Rasszizmus?: Ha magyar korlátoz cigányt rasszizmus. Ha cigány ver magyart önvédelem?
2009. ápr. 1. 16:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!