Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol találok leírást a tulajdon...

Hol találok leírást a tulajdonjogról?

Figyelt kérdés
Olyan írásokat, példákat, e-book-okat, értelmes(!) honlapokat keresek, amelyek a tulajdonjoggal kapcsolatosak. Leginkább a tulajdonjog történelmi vonatkozása érdekelne (kialakulása, fejlődése) de minden egyéb irányú olvasmányt is szívesen fogadok!
2009. márc. 22. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Google-be "tulajdonjog"...

Millió oldalt fog kiadni...

2009. márc. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a "hasznos" választ!

...de tisztelettel megjegyzem, hogy nem tartozom a sok suttyó kérdező közé, aki várja a sülthalat és nem veszi a fáradtságot, hogy körülnézzem az interneten azzal a témával kapcsolatba amiben segítséget kér.

Mindösszesen úgy gondolom, hogy kimerítettem azokat a lehetőségeket, amelyeket a google nyújthat számomra és ÉLŐ emberekhez fordulok segítségért, akiknek esetleg van talonban némi e-book csokor a témával kapcsolatban, vagy esetleg már járt abban a cipőben, amiben én és ne adj isten eltévedt egy olyan kevéssé reklámozott ámbár igen értékes weblapra, amelyet a google a 8867. oldalon hoz fel találatként, amit felett esetleg elsiklottam keresés közben.

Köszönöm, és ne haragudj, hogy nem tudom kellő mértékben értélni a "segítőkészséged". Nem a te hibád, hogy általánosítasz ezen a fórumon, mert sajnos nagyon sokan adnak indokot az efféle feltételezéseknek...

2009. márc. 22. 19:03
 3/9 anonim válasza:
100%
Ajánlanám figyelmedbe a Polgári Törvénykönyv (1959. évi IV. törvény) Harmadik részét, a 94. §-al kezdődően. A törvényt ingyenesen megnézheted, vagy le is töltheted a magyarorszag.hu oldalról, ahol a jogszabályok között rá tudsz keresni (évszám:1959, jogszabály száma IV.)
2009. márc. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

igy igaz, a Polgári Törvénykönyvben találhatjuk a tulajdonjog (helyesen: DOLOGI jog) szabályozását


link:


[link]


ha valóban érdekel a "dolog", akkor vedd meg Lenkovics Barnabás alkotmánybíró úr (és egyetemi professzor) tankönyvét, csak 2100 Ft!


lelőhely:


[link]


ez egyetemi tankönyv - nagyon jó!


van egy drágább, vastagabb tankönyv is

ez elméleti jellegűbb, több történeti kitekintéssel


[link]

2009. márc. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


inkább azt írd le, pontosan mi érdekelne. A tulajdonjog történelmi változásait az Egyetemes állam- és jogtörténet, illetve a Magyar állam- és jogtörténet c. - egyetemi - könyvek tartalmazzák, nagyon jól.

Esetleg ezeket ajánlhatom.

2009. márc. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
51%

Kedves előttem szóló!


Járj még pár évet jogra, és akkor tudni fogod, hogy az elsős anyag nem igazán segít azon, aki laikusként szeretne információkat a tulajdonról. Persze ezek jó könyvek, én is salátává tanultam anno :-)

2009. márc. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves előttem szóló!


Már rég végeztem a jogi karon. De mivel a Kérdező a tulajdonjog történelmi vonatkozásáról (kialakulásáról, fejlődéséről) érdeklődött - és csak arról, nem a jelenlegi szabályozásról -, ezek a jogtörténeti könyvek a leginkább megfelelőek a számára.

2009. márc. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Teljesen igaza van Kolléga. Mea maxima culpa :-)
2009. márc. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Semmi gond! :-)
2009. ápr. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!