Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A másodfokú ítéletről küldenek...

A másodfokú ítéletről küldenek valamilyen végzést?

Figyelt kérdés
Kb 20 nappal ezelőtt volt másodfokú ítélethirdetés polgári perben. I. rendű alperesként jelen voltam, de az ítélet kihirdetése óta nem kaptam semmi papírt. A II. rendű alperes nem volt jelen az ítélethozatalnál és kapott egy jegyzőkönyvet, amiben azt írták, hogy "a bíróság meghozta a külön íven szövegezett ítéletét", de ítélet nem volt sehol, csupán a felperes kései beadványát csatolták a jegyzőkönyv mellé! Az ítélet szerint az első fokú ítéletet helybenhagyták, de erről még se az első fokú se a másodfokú bíróság nem küldött semmit - ellenben a felperes már az ítéletben foglalt határidők lejárta miatt fenyegetőzik??? Most akkor mikortól számít egy ítélet jogerősnek???
2011. jún. 8. 18:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Onnantól számít jogerősen amikor a másodfokún kimondta a bíró a végleges ítéletet függetlenül attól,hogy kaptál vagy sem értesítőt.
2011. jún. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez rendben is van, rosszul tettem fel a kérdést, elnézést. De mikortól számít a teljesítés határideje? Úgy tudom, hogy arról az elsőfokú bíróság külön értesít kézbesítés útján minden érintettet, de ez még nem történt meg - ellenben a felperes már a határidő lejárta miatt a perköltséget be akarja hajtatni. Ezek szerint lejárt már a határidő? vagy nem?
2011. jún. 8. 19:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Teljesítés határideje a közlést követő napon kezdőik.

bíróságra betelefonálni és érdeklődni, miért nem történt meg még az ítélet közlése. Egyébként mennyi idő telt el? Mert a másodfokú bíróság először visszaküldi az iratokat első fokra, akik majd kipostázzák, mindkettőre határidő van. (30 ill. 15 nap) Ha ez az idő még nem telt el, reklamálni felesleges.

2011. jún. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!