Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen következményeket von...

Milyen következményeket von maga után az, ha valaki a FACEBOOKON ad el?

Figyelt kérdés

ha van több száz/ezer lány, akik felteszik a külön erre a célra létrehozott FACEBOOK profiljukra a használt ruháikat, és ezt pénzért eladják másoknak, illetve EBAY-ről rendelnek, és 5x hasznot húznak ebből, az büntethető?

illetve régen én is csináltam ilyen profilt, bár én cseréltem a cuccaimat más cuccokra.. tehát pénzösszegeket nem profitáltam.. és ha elmennék a rendőrségre szólni, hogy van ilyen illegális dolog, akkor én is szarba kerülnék, igaz?


2011. máj. 31. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
miért fáj neked ha más keres? tipikus magyar felfogás XD amugy kizárt dolog hogy bármi kövekezménye lenne.
2011. máj. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
azért, mert az egyik lány rendszeresen fenyeget, hogy meglátogat a lakásomon a barétnőivel. ugyanis megbeszéltük hogy megveszem az egyik cipőjét, elkdülte ő, de aztán visszahívta egy ismerőse segítségével a postán a csomagot.. tehát nem kaptam készhez semmit. megdumáltuk, hgy egynap adjuk fel ő a csomagot én a pénzt, igen, ravasz húzás volt tőlem, de beakartam várni a csomagot ennek ellenére, hizsen 20 000 ftról lett volna szó, annyit kellett volna fizetnem. na és errefel, vissszahívta a csomagot ( amit amugy nem lehetne, de ismerőse postán dolgozik..) és követeli rajtam azt a pénzt, ami a feladás és a visszahívás díja összesen.
2011. máj. 31. 17:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Jól értem, hogy a megbeszéltektől TE tértél el és emiatt te érzed magad átverve? Érdekes eset...
2011. máj. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 szamóca.. válasza:
talán apeh (vagyh oygazistenbe hívják most) ügy lehet belőle, ha nem számlaképes.
2011. máj. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 szamóca.. válasza:
naé n is elolvastam a kommentedet. hát te jó h*lye vagy, még jó hogy követeli:DD meg még jó hogy visszahívta. azthitet átvágtad.
2011. máj. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
egy használt cipő érkezett volna, amiért nekem cserébe 20 000 ftot kellett volna fizessek. amit természetesen az átvétel után meg is tettem volna, de ki az aki megbízik egy ismeretlenben, ha ennyi pénzről van szó.. szerződést persze nem kötöttünk, meg semmi egyedól levelezésekben van meg a megállapodás vagy mi.. de neki nem okoztam anyagi kárt, hiszen a tudtom nélkül vonta vissza a csomagot, amiért plusz pénzt kellett fizetnie...ha szól hogy visszvonja mondom h gondnélkül állom..
2011. máj. 31. 17:45
 7/9 szamóca.. válasza:

najóvan cseszed, de te is most írtad le: ennyi pénznél nem lehet megbízni.

úgy volt megbeszélve hogy egyszerre külditek. te nem küldted, ő pedig megijedt. te vagy a h*lye, akárhogy csűröd-csavarod, neki volt igaza. ő miért bízott volna meg benned? honnan kellett volna tudnia hogy nem vágod át?

2011. máj. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
a kérdésem még mindig nem ez...:D ha idejön követelni BLOKK NÉLKÜL a feladási díj térítését, akkor az már magánlaksértésnek, zaklatásnak minősül..... és nem, senkinek sincs számlája arról, hogy profitál a használt/rendelt ruhákból...
2011. máj. 31. 18:28
 9/9 szamóca.. válasza:

ha rádtöri az ajtót akkor igen, magánlaksértés. önmagában az hogy ő tőled pénzt követel, nem bűncselekmény de még csak nem is szabálysértés.

az hogy bűncselekménynek minősül-e számla nélkül eladni egy cipőt, az mindegy, mert a csere nem jött létre.

mellesleg ha megpróbálnád ráverni a dolgot is körberöhögne a fél hivatal, a másik fele meg sz*rna rád.

2011. máj. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!