Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehetséges-e egy országot...

Lehetséges-e egy országot alapítani?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy egy gazdag magánember vagyok és megegyezek egy országgal, hogy bizonyos pénzösszegért elcsatolok tőle teszem azt 10km2-t. Ott alapítok egy országot, hivatalokat hozok létre embereket hívok bele satöbbi. Ilyen van-e egyáltalán? Vagy lehetséges-e?
2011. ápr. 29. 13:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

17:25:

Erről beszéltem. Dupla haszon. Én egynek fizetném még a repülőjegyét is, ha az összes menne...

2011. ápr. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
egymilla repjegyet fizetnél?
2011. ápr. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"Erről beszéltem. Dupla haszon. Én EGYNEK fizetném még a repülőjegyét is, ha az összes menne..."

Egy Fő jegyét fizetném. Értelmezni kéne.

2011. ápr. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Kedves emberek! Jó volna ha nem az etnikai csoportok elhelyezésére gondolnánk itt elsősorban. Bárki születhet romának ezt nem mi választjuk meg. Az itt a probléma, hogy magyar állampolgárnak tekintik őket. Egy normális ország nem engedheti meg a kisebbségnek, hogy pusztán a jogaikra hivatkozva kizsákmányolja őket. Az országnak is pont ugyanolyan joga lehetne tenni a nyilvánvaló élősködés ellen.

Én egy olyan ország alapítását helyezem előtérbe, amely elismert, de semmilyen befolyás alatt nem áll. Az állampolgársághoz sok feltétel kötődne, de egy működő logikai rendszeren alapuló államról lenne szó.

2011. ápr. 29. 21:52
 15/19 anonim válasza:
10km2-en maximum ültetni tudnál, nem országot alapítani. Ezzel a lendülettel bukta van a tervednek.
2012. júl. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Észak-Ciprus: Szinte senki sem ismeri el, mégis létezik. Mivel hivatalosan nem létezik, ezért Ciprus része, így tagja az EU-nak. De valójában ez mégsem így van.
2013. máj. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne 10km2-en is államot alapítani? Monaco is csak 1,93km2,mégis önálló ország.
2013. szept. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Önálló országot nem,de egy autonóm várost igen,feltéve,hogyha a terület feletti szuverenitást és annak belső autonómiáját meg tudod szerezni. Erre indok is kell:pl.: hogyha te egy külföldi vagy,az is elég jó indok. Hogyha autonóm tartománnyal kapcsolatban még valami kérdésed van,nekem nyugodtan írhatsz és igyekszek vissza is írni,sőt örülnék is neki,hogyha érdekelne téged a téma,mert én szívesen foglalkozok területi autonómiákkal.
2013. szept. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ha van egy adott ország kis területe, amelyik önállósodni próbál, akkor először csak részlegesen autonóm lesz, majd teljesen autonóm, amikor csak formálisan része az adott országnak, végül teljesen elszakad.

Ld. Új-Kaledónia. Régen francia gyarmat volt, de ma már az elszakadás stádiumában van.

De van ellenpélda is, pl. Puerto Rico, amelyik végül az egyesült államok társult állama lett.

2013. szept. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!