Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kiskoru alkoholfogyasztás...

Kiskoru alkoholfogyasztás 13-14éves. Mennyivel, mivel büntetendö? És ha el nem kapták öket, csak teljes nevet tudnak kinyomozni esetleg ki tudják?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a segitségeteket:)
2011. ápr. 9. 21:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés egyáltalán? nem vagyok hülye 140+ os IQ val, de nem értem. Egyébként meg fogalmam sincs hogy mennyire büntetik a kiskorút alkohol fogyasztása esetén, gondolom 14 év alatt semmire, max. a boltost, de azt többb száz ezrekre. Én 15 vagyok, húsz+nak néznek mindenhol, volt már olyan hogy szaru állt be mögém a sorba, amikor cigit vettem, meg az árkádba is vettem már szivart, a hoányboltba, alkoholt is vettem már a tescoban, szóval nemtudom.
2011. ápr. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

A szülőket büntetik, meg a kocsmárost aki kiszolgálta őket piával.


Ha jól tudom pénzbírság van 5-50 ezer forintig.

2011. ápr. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
hátaz ugyvan h ismerösöm haverjáék ittak 13-14 évesek és kihivtákrájuk a rendöröket...2őt elfogtak az szépen elmondta a nevüket a többi elfutot és inen kitudják e nyomozni a lakcimet meg iesmi hogy csak a nevükvanmeg? látni is maximum 10 mpre látták..
2011. ápr. 9. 21:40
 4/25 anonim ***** válasza:

Akik elfutottak azok megúszták szerintem hacsak nem találnak a rendőrök szemtanukat akik felismerik, hogy kinek a gyereke volt.


Viszont akiket elkaptak meg a kocsmárost hát nekik pipajani leszz..

2011. ápr. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
szal a nevükkel szarrase jutottak?
2011. ápr. 9. 21:43
 6/25 anonim ***** válasza:

De juthatnak.


Megkérdezika kocsmárost, hogy ismeri e ennek meg annak a nevű gyereknek a szüleit, ha a kocsmáros nem tudja, akkor majd megkérdezik a többi vendéget, vagy azokat akiket elkaptak.

Vagy telefonon felhívják a helyi iskolát.


Rendőrök, nem hülyék.

2011. ápr. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
messzivoltak a suliuktol nemkocsmába voltak egy eldugottam helyen vagyis a város másikfelénvoltak.. nemlátták nagyon öket aztse kérdezték h holvették... még azta 2őtis elengedték csakugy..
2011. ápr. 9. 21:47
 8/25 anonim ***** válasza:

viszont nem hiszem hoyg erre sor kerülne kivéve akkor ha nem csak az alkoholfogyasztás tiltott hanem az ott tartózkodás is.


Ha csak az alkohol fogyasztás tiltott akkor nem fog sor kerülni rá hiszen utólag nem lehet bizonyítani, hogy most ittak is e azok akik elfutottak vagy sem, míg azok akiket elkaptak egyből fujhatták a szondát ami kimutatta azt hogy ittak.


Az viszont biztos, hogy szigorúbban lesz ellenőrzés ezentúl, akár civilruhában is. Főleg ha kis falu.

2011. ápr. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Az a rendőr döntése, hogy mit csinál, szemet huny e vagy sem.


Engem is engedtek már el lejárt forgalmival biztosítás nélkül, pedig akár ott helyben el is vehették volna az autómat (lezáratják, elszállíttatják), és kaphattam volna akkora birságot, hogy belenyekkenek.

2011. ápr. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
köszönömszéépen:)
2011. ápr. 9. 21:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!