Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a több örökös közül egy...

Ha a több örökös közül egy nem működik a többivel együtt ebből milyen károm származhat?

Figyelt kérdés
Az örökösök egymás rész tulajdonjaikat megvásárolni nem tudják, ezért az értékesítésben megállapodtunk. De mi van akkor ha én nem írom alá az adásvételi szerződést? Mi van akkor ha nem veszem ki részemet a kert, udvar gondozásaiban kaszálás ?Mi van akkor ha elérhetetlen vagyok a többi örökösnek ? Tulajdonképpen én az anyám helyébe lépett örökös vagyok anyám nővéreivel, s mivel jogot végzett vagyok kicsit betartok nekik látják végre hogy nem az van amit éppen akarnak, hanem lehet úgy is működni ahogy ezt én akarom. Jókat nevetgélek rajtuk az idegességeiken, s miért kaszálnám én a kertet udvart ha a többi örökös ezt elvégzi? Nincs igazam ?Mivel nem a jog területén dolgozom ezért nem tudom ha valóban a bírósághoz fordulnak az ügyben az örökösök mire számíthatok ? persze én csak azért teszem ezt mert jól esik kiröhögnöm a többi örökösöket amit teszek, s amilyen perpatvart okozok nekik. Tényleg röhej az egész, hogy bármit megtudok akadályozni. Szerintetek sem kell félnem ?
2011. ápr. 9. 11:00
 1/8 Kései Sirató ***** válasza:

Így van, meg tudod akadályozni az ingatlan eladását, amennyiben nem írod alá az adás-vételi szerződést.

Rá fognak jönni, hogy akkor járnak jól,ha együttműködnek veled. Ugyanakkor ez rád is igaz. Te sem tudod eladni nélkülük.

2011. ápr. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Te nagyon hulye ember lehetsz.
2011. ápr. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jellemtelen vagy,ha csupa szórakozásból a nagynénéiddel kiakarsz tolni. Remélem,majd ha neked lesznek gyerekeid,azok veled is így fognak viselkedni!
2011. ápr. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

hjah, ritka nagy suttyó vagy kérdező.


még ha lenne valami valódi célod az egésszel, de nem, csak poénból csinálod, anyád forog a sírjában az tuti.

2011. ápr. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"s mivel jogot végzett vagyok "


Látom kettesre végezted, hogy itt kell a GYIK-on ezt megkérdezned, ráadásul ilyen óvodás stílusban.


Ilyenkor az van, hogy egy darabig nyelik a hülyeségedet aztán ha nem tudnak dűlőre jutni kérvényezik a helyileg illetékes bíróságon a közös tulajdon megszüntetését. Ilyenkor az történik, hogy a bíróság elárverezteti az ingatlant, majd a befolyt összeget szétossza a tulajdonosok között tulajdonrészi arányban.


És mivel a többi örökösnek abszolut elővételi joga a többiek (ezáltal a tiedre is) ingatlanrészére, így megtehetik, hogy egyszerűen megveszik ők maguk. És mivel az ilyen ingatlanárverésekre a kutya se megy el, mivel ált. csak a bíróságon van valami eldugott helyen kifüggesztve így esélyes, hogy jócskán áron alul veszik meg a te tulajdonrészedet. Aztán a képedbe röhögnek az aprópénzzel és szépen eladják normál áron.


Ha ilyen görény rokonom lenne, mint te én meg is tenném.

2011. ápr. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
11.44 hogyan kell ezt megtenni érdekelne mert én tenném meg a többi majom örökössel. Légyszí írd le a folyamatokat.
2011. ápr. 9. 12:07
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hmm, jogot tanultal, mikor, hol?
2011. ápr. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"kérvényezik a helyileg illetékes bíróságon a közös tulajdon megszüntetését."


Szövegértelmezés nem volt-e azon a jogi egyetemen?!

2011. ápr. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!