Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Okirattal hogyan lehet visszaé...

Okirattal hogyan lehet visszaélni? S ki tud ilyen visszaélést elkövetni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 3. 17:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha a te útleveleddel megy át egy szökevény a határon, vagy a te személyiszámod és neved van egy szerződésen, ilyesmi. Akárki el tudja követni.
2011. ápr. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A feljelentőm szerint a Bt. által megkötött megbízási szerződéssel éltem vissza, amelyet a Megbízó valamint a megbízottak kötöttek 2002. évben. Azóta a Bt.megszűnt felszámolták egy Apeh ellenőrzést követően. A feljelentőm azzal is vádol hogy miattam számolták fel a Bt. amihez semmi közöm nincs én csak szenvedő alanya voltam mert feketén alkalmazta a dolgozóit sajnos engem is, s a munkabéremet sem fizette ki a feljelentő.
2011. ápr. 3. 19:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Ennyi alapján nem tudom, milyen okiratról van szó? Amit te leírtál, abban szó nincsen semmiféle iratról...

De amit kérdeztél:

Visszaélés okirattal


277. § (1) Aki olyan közokiratot, amely nem vagy nem kizárólag a sajátja, mástól, ennek beleegyezése nélkül, jogtalanul megszerez, vagy azt megsemmisíti, megrongálja vagy eltitkolja, vétséget követ el és két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Aki az (1) bekezdésben meghatározott cselekményt magánokiratra azért követi el, hogy jogtalan előnyt szerezzen vagy jogtalan hátrányt okozzon, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2011. ápr. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!