Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rám terhelhetik a temetés...

Rám terhelhetik a temetés költséget?

Figyelt kérdés
Édesapám kiskorúnkba elhagyott minket harminc évig nem keresett halála előtt találkoztunk.írtunk egy papírt közjegyző által hogy le mondok még halála előtt az örökségről.most hogy meg halt az élettársa tagadja az élettársi viszonyt és rám és testvéremre akarja a temetési költséget terhelni.meg tehetik ezt?mivel nem volt még hagyatéki nem tudom mire számíthatok
2011. ápr. 1. 09:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha lemondtál az örökségről, így nem terhelhetik rád.

Biztosra nem tudom, szerencsére nem vagyok járatos ilyenben.

2011. ápr. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos én sem vagyok járatos ebbe.ezt javasolták hogy halála előtt az ő beleegyezésével mondjak le az örökségről.bár az nincs max adósság és így is tettem.de a temetésköltségét nem tudom rám háríthatják e majd.
2011. ápr. 1. 09:57
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A temetési költségek hagyatéki tartozásnak minősülnek, ami az örökösöket terheli. Téged tehát nem terhelhet, mert szabályosan - még életében - lemondtál az örökségről. Ha jól értem, a testvéred nem mondott le, így hát ő terhelhető örökös maradt.
2011. ápr. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.remélem akkor tényleg nem varrják a nyakamba.soha nem keresett csak most mikor haldoklott.ilyenkor hirtelen az élettárs se élettárs már.akkor az adósságait sem tehetik a nyakamba?
2011. ápr. 1. 10:37
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem terhelhetik rád, az biztos. Aki lemondott az örökségről, az nem örökös, tehát sem az örökségből származó javak, sem a hagyatéki terhek (adósság, temetési költség) nem érintik.
2011. ápr. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

mondoshawan-nak igaza van

így van, helyesen szólott

2011. ápr. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!