Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A rendőrségi kihallgatásokat...

A rendőrségi kihallgatásokat rögzíteni kell (ene). De jogom van nekem is saját magamnak rögzíteni, pl. mobiltelefonnal?

Figyelt kérdés

Lévén, hogy az osztályunkat feljelentették, most egyesével ki fognak minket nemsokára hallgatni. Nem a rendőrségen, az iskola egy termében.

Ahogy hallottam és ahogy már mondhatni tapasztaltam, úgyis az lesz, hogy minden áron ránk akarják majd kenni a dolgot, hogy "mindenki rám vallott", és ezt mondják mindenkinek.

Az iskolai termekben gondolom erről hangjegyzet nem lesz, jobb esetben valami írásos vázlat.


Megcsinálhatom-e én azt, hogy előveszem például a mobilom, és felveszem az egészet.


Mert úgy tudom, hogy rendőrségi intézkedésekről lehet felvételt készíteni. Akár az igazoltatásomat is felvehetem ha akarom - bár, az "publikus" dolog, ez pedig privát, de mivel engem érint, ezért gondolom itt is van ilyen lehetőség.


2011. márc. 30. 15:11
 1/3 anonim ***** válasza:
bocs de mit csináltatok, h az egész osztályt feljelentették?
2011. márc. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen, te nem veheted fel, amit mondasz és ami történik arról jegyzőkönyv készül, amit neked, amennyiben kiskorú vagy a törvényes képviselődnek is alá kell írni. Amit aláíratnak veled azt tessék elolvasni! Ha valami nem felel meg a valóságnak benne, akkor pedig az aláírást megtagadod, plusz panasszal élsz, de erre szintén a kihallgatás előtt figyelmeztetniük kell téged.
2011. márc. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. márc. 30. 19:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!