Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik ha valaki meghal,...

Mi történik ha valaki meghal, és csak a testvérei élnek? Honann tudják ezt a hagyatéki tárgyaláshoz?

Figyelt kérdés
Férje,gyermeke nincs.Senki nem lakik a lakásban,más településen élnek.
2011. febr. 10. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
sehogy, ha nem jelentkezik tesó az állam elzsebeli az örökséget (ha nincs végrendelet)
2011. febr. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem za van, hogy először utána kell nézni közeli rokonoknak, egy bizonyos határidőn belülig?

Hány ilyen film volt, hogy felkutattak valami rokont, hogy ő örökli a trónt, meg milliókat, meg hasonlók....

?

2011. febr. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A hagyatéki tárgyalás elött van egy hagyatéki leltár ahol a szóbajöhető örökösöket meg kell nevezni bár a hivatal legtöbb esetben tud az elhunyt örököseiről.Ha az elhunytnak nincs közvetlen örököse akkor a visszaöröklés lép érvénybe a szülő az első azután a testvérek következnek.
2011. febr. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Konkrétan tudom,hogy megkeresik az örökösöket,már ha vannak.Amerikából megkeresik a magyarországon élő rokonokat,erre van egy szervezet hálózat,és ez érvényes az egész világon úgy tudom.
2011. febr. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az öröklési rendet értem,csak azt nem hogyan kerülnek képbe a lehetséges örökösök.
2011. febr. 11. 15:42
 6/6 anonim ***** válasza:
A környezetemben történt.Volt egy állami gondozott fiú akit örökbe vett,egy gazdag zsidó asszony még valamikor a 70-es években.Közben a fiú felnött, különköltözött,megnősült stb.A nevelőanya és férje letelepedtek svájcban,és ott éltek halálukig.Amikor meghaltak,és ott maradt a vagyon a svájci hatóságok,egy amerikai szervezettel együtt megtalálták a fiút,akit én is ismerek.Kikellett utaznia,svájcba ott igazolta magát,és megkapta az örökséget.A nevelőszülökkel valami miatt nem tartották a kapcsolatot,és a pénz mégis illette.
2011. febr. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!