Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lopásnak számít, ha valaki...

Lopásnak számít, ha valaki tartozik neked pénzzel és nem adja meg? Levelekben elismeri, hogy tartozik és azt mondja megadja, később azt írja, hogy nem fogja kifizetni.

Figyelt kérdés
2011. jan. 20. 16:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább csalásnak.
2011. jan. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Még csak az se (csalás) sztem..

Ha nincs róla papír..

Akkor jogilag ez semmilyen kategória..

De lopás semmiképp.

2011. jan. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ja és papír alatt szerződést értek..

Szóval az h neked levélben megírja az smafu.

2011. jan. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Az illető ADTA neki a pénzt,és ha papír nincs róla,akkor tényleg még csak csalás sem. Személyes megjegyzés: Én addig ütném,amíg ki nem sz@rja! :)
2011. jan. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezt egy szóbeli szerződésnek kellett megelőznie. A levél pedig bizonyíték erre. Ezért nincs igazatok.
2011. jan. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Semmiképpen sem lopás. Viszont szerződés nem csak írásban érvényes, hanem a szóbeli is. Ráadásul a levelekben tett elismerés bőven elég ahhoz, hogy polgári eljárásban követelni lehessen. Én fizetési meghagyás kibocsátását kérném a közjegyzőtől - ha ugyanis elismeri a tartozást, akkor ez egy jogerős és végrehajtható okirat lenne az eljárás végén, amivel már lehetne mit kezdeni...
2011. jan. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!