Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megéri e maradni a magánnyugdí...

Megéri e maradni a magánnyugdíjpénztárban az alábbi feltételekkel? Légyszíves adjatok tanácsot! Kérlek írjátok le a miértet is!

Figyelt kérdés

A magánnyugdíj tőkém: 1.033.000 Ft

30 éves vagyok

250 ezer bruttó bért keresek jelenleg

5 éve - dolgozom

főiskolára 4 évig jártam


2011. jan. 13. 13:50
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Találtam egy ilyen kalkulátort:

[link]

2011. jan. 13. 14:03
 2/17 anonim ***** válasza:

Miért-miért... Mert mire nyugdíjba mész nem lesz aki eltartson, nem lesz állami nyugdíj, ill. nagyon kevés lesz.


És még ez is kevés. Tessék félretenni, önkéntesbe rakni, életbiztosítani stb. stb. Sajnos ez van, nincs más út.

2011. jan. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Én talán nem jól tudom, de próbáld meg azt kiszámítani, hogy ez az összeg, menyyi időre lenne elég, ha beosztanád magadnak. Ha havi 150-e.ft ot akarsz kapni, havonta, akkor nem sokáig.

Az ember persze azt sem tudhatja pontosan meddig fog élni. Miovan ha 100 évig? Mi van ha csak 15 évig a nyugdíj után? Nem mindegy ugye.

2011. jan. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
én azt mondanám, hogy mire te nyugdíjba mész, addigra még úgyis annyi minden változik, hogy eléggé elképzelhetetlennek tartom, hogy addigra valóban ne kapjál állami nyugdíjat, vagy ne legalább ne lenne valami újabb lehetőség a korrigálásra
2011. jan. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

"hogy eléggé elképzelhetetlennek tartom, hogy addigra valóban ne kapjál állami nyugdíjat, vagy ne legalább ne lenne valami újabb lehetőség a korrigálásra"

Pedig eléggé elképzelhető.

Nézd meg a demográfiai adatokat. Már most is alig lehet fenntartani a rendszert. 2 emberre jut egy nyugdíjas.

3-4 év mulva aki nyugdíjba megy már csak valami alamizsnát kap.

2011. jan. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
arra értettem, hogy még érvényben lenne az a rendelkezés, hogy ha magánban maradsz, akkor elesel az államitól
2011. jan. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Gyerekek! Kipróbáltam a nyugdíkalkulátort, és az élettől is elment a kedvem! 20. 000 ft-ot kapnék a mostaniszolgálati évemmel.

Ebből nem kell megélnem, az tuti!

2011. jan. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A maradsz magánnyugdíjpénztárban:


- állami nyugdíjat nem fogsz kapni. Egy fillért sem, mert ahhoz min. 15 év kell, neked meg csak 5 van (a főiskola már nem számít bele, ellenben a sorkatonai szolgálat igen).

- ha csak 1% a nettó reálhozam, már ugyanannyi nyugdíjat fogsz kapni, mintha át/visszaléptél volna az államiba - a kalkulátor szerint. Viszont a kalkulátor elfelejtkezik egy aprócska szösszenetről. 2011. novemberig a mnyp-i kifizetések fel vannak függesztve. És akkor itt feltevődik két kérdés: 1) mikor (ha egyáltalán) kapod vissza ezt az egy év befizetését (a te esetedben ez kb. 300eFt). 2) mi arra a garancia, hogy nem hosszabbítják meg ezt a határidőt?

És akkor azt hiszem nincs miről beszélgetni. Sajnos, ez van. Senki nem fogja neked garantálni, hogy jön majd egy új kormány és visszacsinál mindent, hogy visszakapod ezt az egy év nyugdíjjárulékát, vagy hogy nem hosszabbítják meg. A kalkulátorok "csak" ezt felejtik el, hogy mi van akkor ha még 2-3 évig nem érkezik pénz a mnyp-ba.

2011. jan. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
57%

B visszalépsz az államiba:

- kapsz nyugdíjat (tételezzük fel, hogy lesz aki fizet járulékot, bocsánat adót)

- ha van most reálhozamod kiveszed és elkezdesz gondolkozni egy önkéntes nyugdíjpénztáron vagy egy teljesen más nyugdíjas befektetésen.


Erre sincs garancia, tudom, sőt, a demográfiai mutatók azt vetítik előre, hogy amikor mi (korosztályod vagyok) megyünk nyugdíjba (ha-ha), addigra egy eltartóra 4 eltartott jut.


Az biztos, hogy most okosan nem tudsz dönteni. Eleinte én is azt gondoltam, hogy maradok a magánba és mindenki tehet egy szívességet, csak tényleg mi van akkor ha soha többé (vagy legyünk optimisták csak pár évig) nem érkezik pénz a mnyp-i számlámra?

2011. jan. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ezt a demográfiás süket dumát hagyjátok már.


Ha annyira rossz lesz a gazdasági vagy demográfiai helyzet valamikor a távoli jövőben, hogy az állam nem tud nyugdíjat fizetni, akkor a magánmegtakarítások sem fognak érni semmit. Ugyanis a pénzt nem lehet megenni, a pénznek akkor van értéke, ha léteznek termékek, amelyek megvehetők a pénzért.

2011. jan. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!