Bárkit csak ugy ki lehet tenni a házból? Ha már ö 20-éve ott lakik. Abban a tudatban, hogy övé lesz a ház, nyugi! Most meg ellenkezöleg.
Az ingatlant érintő kérdések tekintetében a közhiteles ingatlannyilvántartásban rögzített adatok az irányadóak. Ingatlanra jogot szerezni, kötelezettséget vállalni csak (legalább) ügyvéd által, írásban tett nyilatkozattal lehet. Egy ígéret, hogy tiéd lesz egyszer nem elég ahhoz, hogy jogot formálj az ingatlanra.
Ha az ingatlan öcséd és édesapád nevén van, akkor az öcséd beleegyezése mellett édesapád a tulajdonáról önállóan dönt. Tehát ELADHATJA. Azonban fontos lenne tudni, hogy édesapád és öcséd hogy szerezte az ingatlant, mert lehet, hogy valahol van egy "kis rés", ahol támadhatóvá válik az ügylet.
Ennyi infóból egy pernek is elég komplex ügyre nem igazán lehet "jó" választ adni.
Lehetne arra hivatkozni, hogy a korábbi tulajdonosi nyilatkozat szerint a Kérdező megszerezte az ingatlan használati jogát.
A használat joga - ugyebár - nem azonos a tulajdonjoggal.
Meg lehet kísérelni ezeket tanúkkal is bizonyítani.
Ettől függetlenül az apa így is eladhatja, de mivel csak a fele az övé, ezért az 1/2 hányadot (ha van, aki megveszi) és a használati jog alapján a Kérdező és családja benne maradhatnak (pláne nem veszi meg senki).
Az öcs is szeretné eladni a saját részét?
Ha van kérdés, emailben állok rendelkezésre.
Egyébként meg az a kérdésem, hogy ha az apa mindenáron értékesíteni akar, a Kérdező és családja nem tudják-e megvenni tőle az 1/2 hányadot.
Az öcsnek amúgyis elővásárlási joga van a törvény erejénél fogva, azt is meg lehet próbálni, hogy így az öcs megszerzi - a testvére helyett - az egész ingatlant és átruházzák a testvére nevére az 1/2-et.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!