Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Haszonélvezetet hogyan létesít...

Haszonélvezetet hogyan létesíthetek?

Figyelt kérdés

Utánanéztem a neten sokmindent megtudtam, de egyvalamit nem.

Ha a tulajdonomban lévő ingatlanrészt átruházom a lányaimra, hogyan lehet létesíteni haszonélvezetet a magam számára? Lehet?


2010. dec. 29. 21:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az örökléssel jobban járnának a lányaid, mert olcsóbb, amióta illeték mentes!


HA nagyon ajándékozni szeretnél, akkor úgy kell a szerződést megírni, hogy haszonélvezeti joggal terhelten ajándékozod nekik, és ezt a földhivatalnál be is jegyzik.

2010. dec. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az átruházást ügyvéd vagy közjegyző előtt kell megtenned. Akkor kéred,hogy a házon legyen rajta a haszonélvezeted.

Ez benne lesz a szerződésben,és ennek alapján a telekkönyvi lapon is.

Azt remélem tudod,hogy a haszonélvezet erősebb a tuljadonjognál. A lányaid csak a halálod után rendelkezhetnek vele és élvezhetik a hasznát.

De erről az ügyvéd részletesen tájékoztat.

2010. dec. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A helyzet: a nagyim akarja nekem ajándékozni a házrészét és én is el akarom ajándékozni hogy legyen haszonélvezetem. Ezt így lehet? a ház másik fele egy idegené. és félek ha Mama meghal, eléri a másik tulaj, hogy el kelljen mennünk. a másik felet nem kell sajnálni, full millás, a mamám második férjének a lánya, a második férj meg belepottyant ide a lakásba, semmi köze hozzá, csak mielőtt meghalt, nem rendezték jogilag a tulajdonlást és így jutott hozzá a lánya, pedig rohadtul semmi köze hozzá és félek, bajba leszek. ezért kéne haszonélvezet nekem.
2011. jan. 3. 14:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!