Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha lesz tényleg 4-5 évente...

Ha lesz tényleg 4-5 évente valamiféle felülvizsgálat a bírók alkalmasságáról, akkor várható, hogy csökken a debilitásuk?

Figyelt kérdés

Sokszor elszörnyedek, mennyire szűklátókörő bírók hoznak ítéleteket, na de most ez az intézkedés szerintetek


1, arra lesz jó, hogy tisztogassák a bírók soraiból azokat, akik nem pártkatonák

2, vagy esetleg valóban kiszűrnek olyanokat, akik szellemi képességeik miatt nem oda valók?


2010. dec. 16. 07:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem hinném hogy "debilek" lennének.Örülnék ha már fele annyit tudnék, mint ők.

Visszetérve

1-nem

2-nem

2010. dec. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
És kik lesznek azok akik tévedhetetlenül eldöntik ki alkalmas és ki nem? Pont a Rákosi rendszerben neveztek ki olyan bírókat akikről betéve tudták hogy a szűklátókörüségénél fogva minden elképzelését végrehajtják a pártvezetésnek!A Nagy Imre per bírójától megkérdezték csinálna e másképp valamit a baromagyú azt felelte nem biztos hogy halálos ítéletet hoznék. Normális épeszű ember az ilyen?
2010. dec. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nNémelyik tényleg elmehetne vagy nyudijba,vagy bárhová.Találkoztam már én is felháboritó itéletekkel,és nem volt mit tenni ellene.Volt olyan,hogy nem is a büncselekmény érdekelte igazán hanem egy lényegtelen téma,aminek az égvilágon semmi köze nem volt az ügyhöz.
2010. dec. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
hát én igen sokszor komolyan azt hiszem, h gyengelméjű igen nagy %-uk, olyanokat művelnek ... a maradék értelmes %-ot pedig más befolyásolja, de hát ez más kérdés már
2010. dec. 16. 18:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!