Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mekkora az az összeg amit el...

Mekkora az az összeg amit el kell hogy érjen a párom fizetése, hogy ne kelljen magam után TB-t fizetnem, hanem az önkorményzat fizesse?

Figyelt kérdés
Hónapok óta nincs munkám, magam után kell fizetnem a TB-t, de munkanélkül elég nehéz megoldani. Hallotam hogy az önkormányzatnál lehet igényelni hogy fizessék ők helyetted, de először megvizsgálják hogy a párod mennyit keres és hogy az fejenként mennyit jelent. Én arra a fejenkénti X összegre lennék kiváncsi
2009. jan. 16. 11:00
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

1. leginkább "nem haladhat meg" és nem "el kell hogy érjen", mert nyilván minnél többet keres, annál jobban éltek és annál inkább nem vagytok rászorulva önkormányzati segítségre.

2. ez nem kötelező az önkormányzatra nézve. Ha nem tud, vagy nem akkar, akkor nem fizet.

3. valószínűleg 28.800 Ft.

4. be kell menni, meg kell kérdezni, vagy telefonálni kell.

2009. jan. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
szia.nekem is az önk.fizeti szociális rászorultsági alapon.nem jártak utána semminek,nem nézték a párom fizetését.nekem kellett kérni a munkaügyitől egy igazolást hogy semmilyen ellátásban nem részesülök és azzal menni a szociális osztályra.meg is állapították,és 1 évíg érvényes.javaslom menj be és kérdezd meg,nálatok ez hogyan működik.
2009. jan. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az önkormányzat átvállalhatja, de nincs törvény, ami erre kötelezné.

Ha regisztrált bejelentett munkanélküli vagy , akkor nem kell fizetned

2009. jan. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!