Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az új MICA vagy is kriptovalut...

Az új MICA vagy is kriptovaluta szabályzás a promotálást/hirdetést is tiltja?

Figyelt kérdés

Igy van, de ezt pontosítsuk, mert ez így félreértésekre adhat okot.


A kérdéses jogszabály az EU MICA rendelet, ami itthon a 2024 évi. LIII. törvénnyel került alkalmazásra és 2024 dec 31-től hatályos a kriptoeszköz szolgáltatókra.


A törvény szabályozott tevékenységek körébe sorolja a kriptoeszköz tanácsadást. A jogszabály részletezése alapján tudható, hogy tanácsadás alatt a befektetési célú tanácsadást érti, ahol az ügyfél egy vagy több kriptoeszköz megvásárolására vagy egyéb hasznosítására kap célirányos ajánlatot.


A MICA lényegében kereszthivatkozza a tevékenységnél a banki befektetési tanácsadó tevékenységi kört. Lásd: 60. cikk 5. belezés b) pontja: “a kriptoeszközökre vonatkozó tanácsadás egyenértékűnek tekintendő a 2011/61/EU irányelv 6. cikke (4) bekezdése b) pontjának i. alpontjában és a 2009/65/EK irányelv 6. cikke (3) bekezdése b) pontjának i. alpontjában említett befektetési tanácsadással;”


Ezt egészítette ki nemrégiben egy kormányrendelet, ami a felügyelt tevékenységet egészíti ki személyi követelményekkel.


Ennek értelmében a szolgáltatónak csak azok képviselői végezhetnek tanácsadást, akiknek az alkalmasságát előzetesen a felügyelet (MNB) jóváhagyta.


Ennek előfeltétele a megfelelő iskolai végzettség mellett a szakmai alkalmasság és tudás igazolása az MNB-nek.


Valaki el tudná magyarázni, aki ért is hozzá, mert én azt is hallottam hogy sehol nem lehet promotalni innentől kezdve (közösségi oldalakon és sehol) köszönöm a segítséget aki kifejti ezt nekem érthetően hogy mire vonatkozik ez a törvény! 😊



tegnap 20:16
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!