Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire illegális vagy...

Mennyire illegális vagy törvénybe ütköző, ha belenyúl a postaládámba?

Figyelt kérdés
Mi van akkor, ha a szomszéd vagy valaki a posta ládámban turkál? Hisz a postás is bedobhatja a levelet.

tegnap 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lopás és személyiségi jogok/adatvédelmi jogok megsértése
tegnap 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Szerelj fel olyan postaládát amiből nem lehet kitúrni a leveleket


Amúgy már én is ledöbbentem, hogy mekkora szrházi parasztok tudnak lenni a szomszédok.

tegnap 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azért itt egy picit konkretizálhatnád, hogy milyen szándékkal nyúl valaki bele.


Mert az, hogy “ Hisz a postás is bedobhatja a levelet” nem egyenlő azzal, hogy valaki illetéktelen ki akar abból valamit venni.

tegnap 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nyilván nem ugyanza, de mindkettő belenyúl. De amúgy sem étem mi érdekes találhatna benne.
tegnap 16:16
 5/8 anonim ***** válasza:

“ Nyilván nem ugyanza, de mindkettő belenyúl”

Én ezt értem. De ahhoz, hogy megállapítani lehessen, hogy valami törvényes-e, sok esetben szükséges tudni a szándékot.

tegnap 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem tusom a szándékot. De 2 dolog lehet, ellopja a levelem vagy visszateszi. Egyiknek sincs értelme.
tegnap 16:28
 7/8 BlackSword ***** válasza:

A postás nem nyúl bele, csak bele tesz...


Ami igaz, hogy mostanában divatosak lettek ezek a kifelé nyíló postaládák, de a levélbedobó fedele jobb ha befele billen... nehezebb kiszedni belőle bármit ami nem lóg ki...

tegnap 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de akkor, ha kilóg ő sem nyúl bele. Bevan zárva kulccsal a posta láda.
tegnap 16:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!