Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez betegjog sértése lenne?

Ez betegjog sértése lenne?

Figyelt kérdés

Probalom érthetően leirni!

Trauma szakrendelőbe dolgozok.

Elmentem büfébe.

Ott hallodtam doki mondta egy asszem orvosirnoknak (?) hogy xy (kimondta érthetően a nevét, hátuk mögött alltam es hallodtam mindent) meg kell műteni mert kitört teljes oldaliranyba a bokaja és nem fixalhato csak műtéttel. Oke.

Felmentem dolgozni. Melo utan irtam az ismerősömnek hogy gondoltam ma ra. Remelem jól van? Kerdezte miert? Hat mondom tudom hogy műtötték a trauma szakrendelőbe dolgozom.

Őrült hogy rairtam majd abbamaradt a beszelgetes.

Ez a story (gondolom ismerősöm által) vidszajutott a doki fülébe es megkerte a feletessem hogy a dolgomat vegezzem munka közbe ne a betegjogokat sertsem.

Ez valóban az lett volna?


ma 14:14
 1/3 A kérdező kommentje:
En ugy tudtam ha egy 3.félnek adom ki az infokat mondjunk ugyanez a story de a szomszedomnak meselem. Akkor oke. Azt alairom hogy betegjogsertes. De ez miert??
ma 14:15
 2/3 A kérdező kommentje:
Megkerte a feletesem hogy szóljon nekem. Lemaradt.
ma 14:19
 3/3 anonim ***** válasza:

A beteg egy ember. Az emberek bizonyos tulajdonságai felett (érzékeny tulajdonságok) rendelkezési joga van. Ugyanakkor vannak szakmák, ahol ilyen tulajdonságok elmondása nélkül az ember nem juthat megfelelő ellátáshoz. Ezért az ilyen szakmák képviselőinek hallgatási fogadalmat kell tenniük, azaz nem adhatnak ilyen tudomásukra jutott adatokat tovább, csak a törvény szava szerint.


Tehát a beteg ilyen adata (törés, műtét stb) kizárólag rá és ápolóira tartozik. Ez a betegjog.

Ha az orvos az irnokával ezt megbeszélte, elvileg lehetséges vagy nem lehetséges (törvényt nem sértett/sértett). Ha ezt te hallhattad, akkor az orvos garantáltan jogot sértett (lehetővé tette a harmadik személyek tudomására jutást - te vagy a harmadik személy). Ha ezt visszamondod a betegnek, joga van feljelenteni az orvost. Ha ehelyett ezt neki elmeséli, implicite mindenkit felmentett.

Ugyanakkor lehet egy másik szabály, akár helyi szinten, eszerint az orvosa nem közöl minden részletet a betegével (véleményem szerint ez igen ritka eseteket kivéve ez a beteg döntési jogának megsértése, de ebben az országban már bármi lehetséges), például azt nem, amit te idő előtt közöltél a beteggel.

Két dolog van, amelyet csak te láthatsz tisztán. 1. Ezért az orvost lehet felelősségre vonni leginkább. 2. Azonban a mai abnormális helyzetben nem a logika, hanem a hatalom dönti el a történéseket. Például itt az orvos pofátlan beavatkozásnak minősíti a te lépésedet és hatalmával visszaélve bármit tehet, amit tenni akar.

ma 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!