Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gázpisztoly MKH kártya nélkül?

Gázpisztoly MKH kártya nélkül?

Figyelt kérdés
Amennyiben egy gáz-riasztó fegyver nem rendelkezik semmilyen tanúsítvánnyal akkor változik a besorolása? Annyi információt találtam hogy forgalomba hozott gáz-riasztó fegyvereknél kötelező.

okt. 10. 02:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak akkor érdekes a kártya megléte, ha viselésit akarsz rá kiváltani. Otthon a fiókban tartva semmi jelentősége. Ha kell a kártya, csak be kell vizsgáltatni a fegyvert, pár ezer forint.
okt. 10. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ami meg a besorolást illeti, volt némi jogszabály változás a gáz-riasztó és muzeális jelkegű fegyverek terén, az érintheti a fegyvert, ha nincs meg az eredeti kártya (nem biztos, hogy megkapja a gáz-riadztó besorolást, ha muzeálisnak minősül).
okt. 10. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, már hallottam olyat ismerőstől hogy élesnek minősül ha nincs papírja (mondjuk abban kb biztos voltam hogy nem igaz), szerencsére nem kell ilyenekkel szórakoznom mert amit vettem még egy ideje annak van érvényes papírja
okt. 10. 11:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet az éles konverziókra gondolt az ismerősöd, de a gáz-riasztóra átalakított fegyveren olyan módosítások láthatók, ami egyértelmű a bevizsgáló számára, nem fogja élesnek besorolni.
okt. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ilyen baromságokat a tapasztalatlan fontoskodók terjesztenek ezeket is 1, riasztótölténnyel viseljed mert a látványtól és a hangjától bárki elmenekül 2, akár meg is halhat akire rálőnek riasztótölténnyel 3, mielőtt használod fel kell szólítani hogy lőni fogsz utána is csak a levegőbe durranthatsz 4, a gáz 6 méterig terít 5, semmit sem ér a PV sem a CS töltet .....
okt. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!