Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Termőföldet odaadnék használat...

Termőföldet odaadnék használatra valakinek. Hogyan tehetem meg?

Figyelt kérdés

Adott egy üres körbekerítetlen zártkerti ingatlan, ami az én nevemen van. Magam nem gazdálkodom, eladni viszont nem akarom, mert kicsi az egész (kb. 1500 m2), az árára nem igazán van most szükségem, és hátha később többet fog érni.


Bérleti díjat nem igazán lehetne érte kapni, örülök annak is, ha van valaki, aki használja egyáltalán. Évről-évre valami haszonnövényt vetnének bele, művelik. Nem is akarnék pár ezer, tízezer forintot kapni ezért.

Ugyebár évek óta nem lehet haszonkölcsön szerződést kötni. Persze odaadhatom valakinek csak úgy megbeszélésre, hogy művelje. Működne is a dolog.

Viszont azt semmiképpen nem szeretném bevállalni, hogy ha valami miatt mégis elfelejtené művelni (nem tudok havonta ránézni a földre), akkor esetleg engem büntetnének meg, amiért felveti a gaz, esetleg átszántana a szomszéd földre.

Milyen papírt lehetne írni, amivel ki tudnám védeni magamat ez alól?


tegnap 11:47
 1/1 anonim ***** válasza:
Jó, én már rég bérbe adtam, de de barátom nemrég örökölt és csináltak hivatalos bérleti szerződést. Zártkerti ingatlant meg miért nem? A szántókkal cirkuszoltak.
tegnap 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!