Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hányszor lehet felfüggesztett...

Hányszor lehet felfüggesztett börtönbüntetést kapni?

Figyelt kérdés
Kicsit érdekes kérdés lehet, azonban, ha valakinek volt már felfüggesztése utána is kaphat ugyanilyen büntetést? Ugye, amennyiben sikeresen "teljesíti" a felfüggesztett büntetést utána elkövethet megint ugyanolyan bűncselekményt vagy teljesen azzal ellentétben lévőt is. Esetleg hasonlóért azonnal börtönbe rakják és ellentétesért nem? Mondjuk priuszt nem eredményez a felfüggesztett, ezért nem hinném, hogy tesznek különbséget, de őszintén nem tudom, ezért is kérdeztem, olyanról sem hallottam valaki többször kapott volna, de arról sem, hogy csak egyszer lehetne kiszabni az ilyen büntetést.
ma 15:46
 1/1 anonim ***** válasza:

A felfüggesztett büntetést akkor szokták adni amikor előtte az életvitele mást mutatott az illetőnek és feltételezik, hoyg okul a büntetésből úgy is hogy nem csukják börtönbe, nem fog még egyszer elkövetni valamit.

Ebből következően hiába telik el tíz vagy 20 év az első felfüggesztett büntetése után, az egyértelmű, hogy már nem az első eset életében és nem okult belőle. Lehetséges, hogy másodszorra is felfüggesztett büntetést szabnak ki, csak nem életszerű.

Mondjuk ha egy tisztes családapa autóbalesetet okoz és abban megsérül valaki, akkor felfüggesztettet kap. Majd 8 évvel később a munkahelyén figyelmetlenségből kárt okoz a cégének, netán megsérti a választási törvényt valamivel ami már nem szabálysértésnek számít stb. ami teljesen más típusú cselekmény, de szintén nem az illető szándékos cselekménye, nem erőszakos ügy, akkor ott is el tudom képzelni, hogy megint csak felfüggesztettet kap. Vagy mondjuk egy idős ember elfelejti kifizetni a boltban amit vásárolt, aztán egy évvel később meg hazaviszi a saját kabátja helyett valaki másét a színházból és elkapják, akkor is el tudnám képzelni. De ilyen nagyon ritkán történhet a valóságban.

ma 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!