Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi van akkor ha leéltem...

G.Béci kérdése:

Mi van akkor ha leéltem valakivel tizen évet,van ház,autó.Bár mindkettő az ő nevén (bár a ház árát annó én fizettem ki).És hipp-hopp hirtelen elajándékoz mindent?!Megeshet hogy tizen év után ha vele történik valami akkor én mehetek az utcára?!

Figyelt kérdés
Ajándékozási szerződéssel mindent a lányának adott.Ilyenkor nekem semmi nem jár?!Egyáltalán törvényes e?!Ilyenkor mivan a házasság alatt közösen szerzett javakkal?!

#öröklés #ajándékozás #Közösen szerzett javak
tegnap 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy a nevén van azt jelenti, hogy eladhatja, elajándékozhatja. Ez sajnos igaz, papírforma szerint csak az ő aláírása kell hozzá ha az ő nevén van. A válás, az özvegy öröklése már más dolog.

Az ajándékozást lehet, hogy meg tudod támadni. Keress egy ügyvédet aki pontosan ismeri a lehetőségeket! Azt kell bizonyítanod, hogy amit elajándékozott az bizony nem az ő magánvagyona hanem a közös tulajdonotok. a házassági közös vagyon esetén nem számít kinek a nevén van hivatalosan, minden ilyen esetben más a rendelkezés.

Hitelfelvételnél ezért kötelezően a házastárs is részese a hitelnek, hiszen a közös tulajdonú ingatlanukra szól a hitel, akkor is ha névre esetleg csak az egyik félre íratnák. Ellenkező esetben simán ki lehetne játszani a bankokat.

Persze nem mondom, hogy bizonyosan sikerül, de van esélyed, csak ügyvédet kell keresned.

tegnap 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a baj h.az h.egy vki nevén van vmi (úgy gondolom) sajnos feljogositja arra h.azt tegyen vele amit akar.Hiszen az ő nevén van.De akkor a házastársnak x-év után nem jár semmi?!Ez a dilemmám.Azt gondolnám h.mivel a házasság után lett véve ezért közös.Tehát a fele min.az enyém.De mindig ott van az az egy zavaró dolog.H.az ő neve van/volt a tulajdoni lapon
tegnap 23:25
 3/4 A kérdező kommentje:
Az a helyzet h.itt még a válás szóba se jött.Úgymond egy reggel felkelt és igy vagy úgy de úgy döntött (a tudtomon kívül h.ő elajándékozza).Én egy véletlen folytán tudtam csak meg h.ez a helyzet.Együtt élünk,ő még él,én még élek.Válás szóba se jött.Csak hozott egy ilyen döntést
tegnap 23:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, ez közös vagyon. Ezért mondtam, hogy keress ügyvédet, mert az fogja tudni hogy mit lehet tenni és mi miatt lehet az ajándékozást megtámadni.

De önmagában az, hogy az ajándékozást ő intézte és írta alá az legális, mert a nevén volt. Ha megbeszélitek előtte, hogy nekiadjátok az ingatlant a gyereknek, akkor is egyedül ő kellett volna, hogy aláírja.

A hiba ott van, hogy nem ragaszkodtál ahhoz, hogy az ingatlan kettőtök nevére legyen bejegyezve a Földhivatalnál. Ezért kell az ügyvéd, mert ő tudja mi a teendő, mik a lehetőségek.

tegnap 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!