Mi van akkor ha leéltem valakivel tizen évet,van ház,autó.Bár mindkettő az ő nevén (bár a ház árát annó én fizettem ki).És hipp-hopp hirtelen elajándékoz mindent?!Megeshet hogy tizen év után ha vele történik valami akkor én mehetek az utcára?!
Az, hogy a nevén van azt jelenti, hogy eladhatja, elajándékozhatja. Ez sajnos igaz, papírforma szerint csak az ő aláírása kell hozzá ha az ő nevén van. A válás, az özvegy öröklése már más dolog.
Az ajándékozást lehet, hogy meg tudod támadni. Keress egy ügyvédet aki pontosan ismeri a lehetőségeket! Azt kell bizonyítanod, hogy amit elajándékozott az bizony nem az ő magánvagyona hanem a közös tulajdonotok. a házassági közös vagyon esetén nem számít kinek a nevén van hivatalosan, minden ilyen esetben más a rendelkezés.
Hitelfelvételnél ezért kötelezően a házastárs is részese a hitelnek, hiszen a közös tulajdonú ingatlanukra szól a hitel, akkor is ha névre esetleg csak az egyik félre íratnák. Ellenkező esetben simán ki lehetne játszani a bankokat.
Persze nem mondom, hogy bizonyosan sikerül, de van esélyed, csak ügyvédet kell keresned.
Igen, ez közös vagyon. Ezért mondtam, hogy keress ügyvédet, mert az fogja tudni hogy mit lehet tenni és mi miatt lehet az ajándékozást megtámadni.
De önmagában az, hogy az ajándékozást ő intézte és írta alá az legális, mert a nevén volt. Ha megbeszélitek előtte, hogy nekiadjátok az ingatlant a gyereknek, akkor is egyedül ő kellett volna, hogy aláírja.
A hiba ott van, hogy nem ragaszkodtál ahhoz, hogy az ingatlan kettőtök nevére legyen bejegyezve a Földhivatalnál. Ezért kell az ügyvéd, mert ő tudja mi a teendő, mik a lehetőségek.
"Ajándékozási szerződéssel mindent a lányának adott. Ilyenkor nekem semmi nem jár?"
De, minden jár, ami eddig is.
Ha a házastárs a másik házastársnak a közös vagyonra kötött szerződéséhez nem járult hozzá, akkor
1. a szerződésből eredő kötelezettségért nem felel,
2. a hozzájárulása nélkül kötött szerződés vele szemben hatálytalan.
Ajándékozási szerződés esetén ez a kötelezettség a tulajdonjog (ingyenes) átruházása (lenne). De a házastársi közös vagyon rád eső része továbbra is a tiéd, minthogy hozzájárulásod nélkül ez a szerződés veled szemben hatálytalan.
Igen, szerintem is mielőbb érdemes utánajárni, ameddig még aránylag egyszerű a helyzet, nem lesz még egy vadidegen résztvevő.
De talán az is egy lehetőség, amire ki lehetne hegyezni a dolgot, hogy ha nem akartok válni valószínűleg, akkor maradhat így a helyzet, csak az 1/2 tulajdonrész helyett kapj a lakásra egy haszonélvezeti jogot. Így a lány nem tud kirakni egy mégis bekövetkező válás esetén, hanem te tudsz kirakni mindenkit.
Az egész dolog nekem nagyon úgy tűnik, hogy a feleséged a kirakásodhoz készíti elő a terepet. Mert ezen kívül mi oka lenne?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!