Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hagyatéki tárgyalásra kell...

Hagyatéki tárgyalásra kell mennem, kaptam róla papírt. Ketten vagyunk örökösök. "Várható közjegyzői munkadíj 190 000 Ft, amely az örökösöket egyetemlegesen terheli." Ez jól értem hogy azt jelenti hogy fejenként fizetünk várhatóan 95 000 Ft-ot?

Figyelt kérdés
ma 09:49
A kérdező szavazást indított:
Fejenként 95 000 Ft-ot fizetünk
Fejenként 190 000 Ft
Egyéb, kifejtem kommentben
5 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Gondold el, hogy te örökölsz 100.000 Ft-ot, a másik 10 milliót. Szívesen fizetnél 95 ezret?
ma 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Valószínűleg azonos mértékben örökölünk, ugyanannyit.


Szóval szerintem a közjegyzőt is egyenlő arányban, felesben fizetjük.


A kérdés inkább arról szól, hogy összesen 190 amit ketten fizetünk, vagy fejenként ennyi. De az előbbi tűnik jó értelmezésnek.

ma 10:05
 3/4 Fsms ***** válasza:
Nem, az egyetemleges szó ez esetben azt jelenti, ha nem fizeti ki a ráeső részt a másik örökös, neked kell helytállnod, illetve fordítva. Az arányt majd elmondja a közjegyző .
ma 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ki kell fizetnetek a közjegyzői díjat, és osztoztok a költségen saját belátásotok szerint. De ha az egyiktek nem fizet, a másikon behajtják a teljes összeget.
ma 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!